Skip to Content

شناسه : 32883385
حسینی؛


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه تأیید و رد صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور در مجلس گفت: اگر دفاع جانانه روحانی نبود زنگنه رای نمی آورد.

به گزارش اردکان گويا حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی نماینده مردم قزوین در مجلس ظهر امروز در نشست خبری  پیرامون جلسات مجلس در خصوص رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت یازدهم، اظهار داشت: انتخابات ۲۴ خرداد با وجود شایعه‌پراکنی ضدانقلاب  در داخل و خارج و با وجود تلاشهای شبانه روزیشان برای عدم تحقق حماسه سیاسی که ۴۰ درصد مشارکت را پیش‌بینی می‌کردند و نیزکشور های غربی که این رقم را از ۲۰ درصد بیشتر عنوان نکرده بودند با شکوه و عظمت خاصی برگزار شد و باید گفت بخشی از شعار امسال که حماسه سیاسی بود با حضور گسترده مردم در این دوره به تحقق پیوست.

وی با اشاره به سابقه دکتر روحانی رئیس جمهور منتخب افزود: دکتر روحانی همیشه و در همه دوره‌ها کاندیدای روحانیت مبارز بوده و حتی کارگزاران نیز برای انتخابات مجلس پنجم وی را به عنوان کاندیدا قبول نکردند و می‌توان با قاطعیت گفت روحانی ماهیتی اصولگرایانه دارد چراکه پیشینه وی اینگونه می نمایاند که وی از اصولگرایان و راست های سنتی بوده است.

حجت الاسلام حسینی تصریح کرد: با توجه به شعاراعتدال  دکتر روحانی در انتخابات دیده شد که در بین وزاری پیشنهادی وی افرادی تندرو وجود داشتند که در فتنه سالهای ۷۸ و ۸۸ شرکت فعال داشتند که از جمله این افراد وزیر پیشنهادی وزارت علوم بود و مجلس نیز با هوشیاری کامل به این افراد رای اعتماد نداد.

نماینده مردم قزوین در مجلس افزود:  طی روز های گذشته مجلس روزهای پرکاری را می‌گذارند به طوری که جلسات و رایزنی ها به صورت فشرده از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۲ شب به صورت مستمر ادامه داشت.

حجت الاسلام حسینی یادآور شد: بنده نیز به تبع عضویت در هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان، هیئت رئیسه فراکسیون روحانیون و همچنین عضویت در کمیسیون فرهنگی از این جلسات بی بهره نبوده و در این رایزنی ها و جلسات فشرده حضور داشتم و روزهای پر کاری را گذارنده ام.

وی با شاره به جلسات بررسی صلاحیت وزاری پیشنهادی در مجلس خاطرنشان کرد: در این جلسات، رایزنی ها، کمیسیون ها و فراکسیون های فشرده برخی از وزرای پیشنهادی دکتر روحانی شرکت داشتند که سعی شد به رفع شبهات و مسائل مبهم پرداخته شود و بحمد الله توانستیم بسیاری از شبهات وارده را مرتفع نماییم اما برخی از وزرای پیشنهادی نه تنها حضور نیافتند بلکه خود را دست بالا گرفته و ادعا داشتند که به وزارت خانه نیازی ندارند بلکه این وزارت خانه ها هستند که به آنها نیاز دارند.

مجلس به اعتدال رای داد

نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به عدم رای اعتماد به برخی وزرا تأکید کرد: علت اینکه این افراد رای اعتماد مجلس را کسب نکردند این است که حاضر نشدند در جلسات و رایزنی های مجلس برای رفع شبهات و مسائلی همچون حضور فعال این افراد در فتنه ۷۸ و ۸۸ شرکت کنند وجلس نتوانست به آنان رای اعتماد بدهد و در حقیقت می توان گفت مجلس به اعتدال رای اعتماد داد .

حجت الاسلام حسینی ابراز داشت:  فراکسیون اصولگرایان مجلس نیز در خصوص وزارت زنگنه سه جلسه اختصاصی برگزار نمود و رأی آوردن وی تنها به دلیل حمایت و دفاع جانانه روحانی از وی بود که اذعان داشت زنگنه در حلقه اقتصادی وی قرار دارد و نباید حلقه های این زنجیر از هم گسسته شود زیرا که این تیم اقتصادی با یکدیگر هماهنگ بوده و برای رفع مشکلات  می توانند بهتر عمل کنند.

وی افزود: وزیر ورزش نیز علاوه بر داشتن سابقه تند اصلاحاتی،  تخصصی نیز در زمینه ورزش و جوانان نداشت و همین عامل باعث شد که نتواند رای اعتماد مجلس را کسب کند.

نماینده مردم قزوین در مجلس اذعان داشت: تندروی های تیم آموزش روحانی و حضور فعال ایشان در فتنه های ۷۸ و ۸۸ موجب شد تا در جمع وزاری معتدل کابینه یازدهم قرار نگیرند اما همین مجلس به افراد معتدلی همچون آقایان طیب نیا، رحمانی فضلی و چیت چیان رای بالا داد که این نشان دهنده هوش و ذکاوت بالای نمایندگان در مجلس است.

حجت الاسلام حسینی درپایان با اشاره به پوشش خوب رسانه ای تلویزیون از جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی یاد آور شد: تلویزیون جمهوری اسلامی و سایر رسانه ها در این ۴ روز تلاش بسیاری نمودند و این عزم همت بالا قابل  تشکر و قدردانی است .

منبع:صبح قزوین


آخرین عناوین آخرین عناوین