Skip to Content

شناسه : 33207238


نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد گفت: دشمن در پی نا امید کردن مردم از نظام اسلامی و عدالت علوی در جمهوری اسلامی است و باید اذعان کرد کسی که فکر می کند حقی از او ضایع گردیده و در پی تظلم خواهی به ما مراجعه می کند، آنچه در ذهن او باقی می ماند رفتار و منش خوب و تکریم و احترامی است که می بیند.

به گزارش اردکان گويا به نقل از یزد رسا، محمدرضا حبیبی در جمع فرماندهان نیروی انتظامی و پلیس های تخصصی، افزود: همه اصول قانون اساسی بر این جهت تنظیم شده است که بر اساس ولایت امر و امامت مستمر، زمینه رهبریِ فقیه عادل در جامعه فراهم گردد که در حال حاضر عده ای آگاهانه و یا ناآگاهانه به طُرق مختلف سعی در کم رنگ جلوه دادن این اصل در نظام اسلامی دارند.

وی تصریح کرد: عده ای سعی می کنند با هر ابزاری در جامعه القا کنند که بحث امامت و ولایت در نظام اسلامی یک بحث تشریفاتی است در حالیکه این مسئله از مهمترین  مسائل نظام و از عوامل پایداری و تداوم این انقلاب بوده است.

این مقام قضایی با اشاره به ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره، فاطمه زهرا سلام ا... علیها، اظهار داشت: در صدر اسلام نیز دفاع بانوی دو عالم در مقابل غاصبین امامت و ولایت و افراد جاه طلب یک دفاع احساسی و دفاع از همسر نبود بلکه یک کار عالمانه و دفاع از امامت و ولایت و جلوگیری از انحراف در دین اسلام بود که آن حضرت جان خود را در این مسیر فدا کرد.

وی به غصب جایگاه امامت و ولایت امیر مومنان و انحرافات حاصل از این غصب اشاره کرد و گفت: غصب جایگاه امامت و ولایت سرنوشت اسلام را دگرگون کرد و قرن ها جامعه مسلمین اسیر دو خاندان سفاک و خونریزی همچون بنی امیه و بنی عباس گردیدند که با فرقه گرایی و رواج مکاتب کلامی مردم را سرگرم و از اصل ماجرا دور نگه می داشتند.

رئیس کل دادگستری استان یزد، ابراز داشت: هر یک از این خاندان سفاک با محدود کردن عقیده و محدود و محبوس کردن امامان شیعه و به شهادت رساندن آنها، سالها سیطره خود بر مردم را ادامه دادند.

وی تصریح کرد: غرق بودن در نعمت جمهوری اسلامی و برخورداری از آزادی و زندگی رو به تعالی در پرتو معنویات دینی شاید باعث شده است که قدرشناسی و نعمت این نظام را آن طور که باید و شاید درک نکینم.

این مقام قضایی با اشاره به خطبه سی و سوم امیرمؤمنان علی علیه السلام در نهج البلاغه، گفت: به فرموده مولای متقیان علی علیه السلام، هیچ پُست و مقامی در دنیا ارزشی ندارد مگر اینکه برای احقاق حقی استفاده شود و یا از رواج باطلی جلوگیری کند.

وی یکی از مهمترین وظایف نظام جمهوری اسلامی را گسترش عدل و قسط دانست و بیان داشت: قوه قضائیه و نیروی انتظامی به عنوان ضابطین قضایی، در صف مقدم گسترش قسط و عدل قرار دارند و باید تمام تلاش خود را در این مسیر انجام دهند.

رئیس کل دادگستری استان یزد ابراز کرد: باید هدف همه ما خدمت به مردم، احیای حق و دفع باطل باشد و در این مسیر تمام تلاش خود را انجام دهیم.

وی خطاب به فرماندهان انتظامی استان، بر رفتار مناسب با ارباب رجوع تأکید کرد و اظهار داشت: دشمن در پی ناامید کردن مردم از نظام اسلامی و عدالت علوی در جمهوری اسلامی است و باید اذعان کرد کسی که فکر می کند حقی از او ضایع گردیده و در پی تظلم خواهی به ما مراجعه می کند، آنچه در ذهن او باقی می ماند رفتار و منش خوب و تکریم و احترامی است که می بیند.

حبیبی، انجام دقیق تحقیقات اولیه در تشکیل پرونده در نیروی انتظامی با تکیه بر نیروهای کارآمد و متخصص را خواستار شد و بیان داشت: تحقیقات اولیه در پرونده به مثابه پی ریزی ساختمان است اگر خشت اول خوب و محکم گذاشته شود ساختمان تا پایان کار خوب و استوار بالا می رود و اگر به هر دلیلی پرونده از تحقیقات محکم و مستدل اولیه برخوردار نباشد، بدون شک این پرونده در دستگاه قضایی نیز منجر به صدور آراء محکم و متقن نمی گردد.

وی بر صلح و سازش در نقطه شروع شکل گیری پرونده در دعاوی به ویژه دعاوی خانوادگی تأکید کرد و اظهار داشت: بارها و بارها سفارش به ترویج صلح و سازش در پرونده ها با تکیه بر شوراهای حل اختلاف، افراد ذینفوذ و موسسات داوری شده است چراکه اگر طرفین با صلح و سازش از همه جدا گردند کینه و خصومت ها پایان می پذیرد ولی اگر پرونده با حکم محکمه ختم گردد، خصومت کینه در طرفین، پرونده های دیگری را برای دستگاه قضایی به بار خواهد آورد.

شایان ذکر است جلسه فرماندهان انتظامی استان با حضور حجت الاسلام بهرامی رئیس عقیدتی سیاسی ناجا و به مناسبت ایام الله دهه فجر در محل  ستاد فرماندهی انتظامی استان  برگزار شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین