Skip to Content

شناسه : 28452075
مدیرکل محیط زیست استان:


موسوی با بیان این که اولویت اداره کل محیط ‌زیست استان یزد مشکلات حوزه فولاد است و اشکذر جایگاه ویژه‌ای در این مورد دارد، کنترل و رفع آلودگی این واحدهای صنعتی را خواستار شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ سید حسین سادات موسوی در نشست تعیین تکلیف نهایی با واحدهای آلاینده فولاد مستقر در شهرستان اشکذر، افزود: متاسفانه دشت «یزد - اردکان» در شرایط مناسبی به لحاظ زیست‌محیطی به سر نمی‌برد .

وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر محیط‌زیست در چرخه فرآیند واحدهای تولیدی و صنعتی قرارگرفته است و انتظار می‌رود این مراکز با در نظر گرفتن شرایط موجود به‌ویژه در مصرف آب و خروجی ذرات آلاینده دقت و توجه بیشتری داشته باشند.

وی ضمن تقدیر از واحدهایی که تاکنون نسبت به کاهش آلایندگی خود اقدام کرده اند، فرصت در نظر گرفته‌شده برای واحدهای آلاینده را حداکثر یک‌ماهه عنوان کرد و افزود: طی این زمان بازرسی‌ها تشدید و واحدهایی که همکاری لازم را نداشته باشند به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

فرماندار اشکذر هم در این نشست، اظهار داشت: از انجا که مباحث زیست‌محیطی واحدهای صنعتی اکنون به مطالبه عمومی تبدیل‌شده ، انتظار می‌رود واحدهای فولادی مستقر در این شهرستان اولویت نخست خود را رفع مشکلات آلایندگی قرار دهند.

محمدعلی شاه‌حسینی با قدردانی از واحدهای فولادی که به احترام افکار عمومی فعالیت خود را تا رفع مشکل آلایندگی و نصب پالایه متوقف افزود: انتظار می‌رود واحدهای دیگر نیز رفع مشکل آلایندگی خود را در اولویت قرار دهند در غیر این صورت به دستگاه قضا معرفی خواهند شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین