Skip to Content

شناسه : 19287640


آیین درخت آرزوها ، جمعه شب، با هدف کمک به کودکان نیازمند در شهرستان اردکان برگزار شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ 184 کودک نیازمند در قالب 50 خانوار شهرستان اردکان که از قبل شناسایی شده بودند آرزوهای کودکانه خود را بر درخت توتی که به همین مناسبت در بوستان مرکزی شهر کاشته شده نصب کردند.

طراح این ایده که کشت درخت توت نیز به همت وی انجام شده در این زمینه به ایرنا گفت: اسامی این کودکان با کد مشخص شده و خیرین اردکانی و غیر اردکانی با مراجعه به این درخت و انتخاب یکی از آرزوها، آرزوی کودک مورد نظر را بر آورده می کنند.

'عباس عاصی زاده' که کارشناس ارشد روان شناسی بالینی است اظهار داشـت: برای این منظور با همکاری دو موسسه نیکوکاری، طرح را جامع و برگزار کردیم تا در آستانه عید نوروز آرزوهای کوچک کودکان نیازمند را برآورده کنیم.

وی افزود: این تعداد کودک از طریق موسسه خیریه امام زمان(عج) و همچنین از کانال مدارس و برخی دیگر از افراد، معرفی و مورد شناسایی قرار گرفتند و جالب آنکه قبل از اینکه خود کودکان از وجود طرح مطلع گردند آرزوهای تک تک آنها شناسایی شد.

عاصی زاده اضافه کرد: برخی از آرزوهای این کودکان چنان پیش پا افتاده و ساده بود که تصور آرزو بودنش ما را شرمنده و تا شب های زیادی خواب را از چشم دست اندرکاران این طرح و دوستان ما ربود.

وی، خوردن ماست، ماکارونی، انداختن سفره هفت سین، داشتن آجیل شب عید و زنده ماندن پدر بیمار تا شب عید را از این دست آرزوهایی اعلام کرد که توسط کودکان نوشته شده بود.

وی ادامه داد: در قالب این طرح علاوه بر تامین نیازهای نقدی کودکان، کمک های فرهنگی و بهداشتی نیز در اختیار انان قرار می گیرد.

عاصی زاده اظهار داشت: تصمیم بر این شد تا هنگام تحویل هدایا بسته های فرهنگی که شامل کتب مربوط به گروه سنی این عزیزان است به کودکان شناسایی شده ارائه گردد که در این زمینه 24 عنوان کتاب جذاب و آموزنده توسط گروه فرهنگی طرح، انتخاب و با هزینه خیرین خریداری شد.

وی گفت: همچنین گروهی متشکل از داوطلبان با هدف ارتقاء بهداشت کودکان و خانواده های تحت پوشش با تهیه بسته های بهداشتی که شامل مسواک، خمیر دندان و بروشورهای آموزشی از قبیل دهان و دندان و مسائل بهداشتی بانوان است آگاهی این عزیزان را بیشتر و سلامت آنها را ارتقا می دهند.

به گفته وی همچنین با هدف اشاعه فرهنگ کتابخوانی در میان کودکان 184 نفر کودک یاد شده عضو رایگان کتابخانه های اردکان شدند.

عاصی زده تصریح کرد: محصولاتی چون ماکارونی؛ رب گوجه؛ روغن، سویا ، تن ماهی و برنج نیز به کمک خیرین به همه خانواده های این کودکان ارائه شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین