Skip to Content

شناسه : 34877474
مدیرکل امور مالیاتی استان یزد:


مدیرکل امور مالیاتی استان یزد با اشاره به تأثیرات مالیات در جامعه گفت: درآمدهای مالیاتی مولد تورم نیستند بلکه کنترل‌کننده و مهارکننده تورم هستند.

به گزارش اردکان گویا ؛ منوچهر اسدی در دیدار با امام‌جمعه اردکان ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته مالیات گفت: مجموعه امور مالیاتی علیرغم همه نامهربانی‌ها سعی کرده‌اند که همیشه با خلوص نیت در خدمت نظام باشند. باید تلاش کنیم که فرهنگ مالیاتی در جامعه رشد کند.
وی اظهار داشت: کسانی که باسیاست و رمز و راز مملکت‌داری آشنایی دارند می‌دانند که بحث مالیات‌ها یکی از ارکان نظام است به‌ویژه در این چند سال اخیر که مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و رهایی از وابستگی به اقتصاد تک‌محصولی تأکید کرده‌اند و اینکه اقتصاد باید درون‌زا باشد و به بیرون از مرزها وابستگی نداشته باشد.
مدیرکل امور مالیاتی استان یزد با اشاره به تأثیرات مالیات در جامعه گفت: دولت، حکومت و ارکان نظام هزینه‌دارند و این هزینه‌ها باید تأمین شود. ساده‌ترین درآمد برای یک حکومت، هم ازنظر شرعی و هم ازنظر علمی درآمد مالیاتی است که نه تبعات دارد و نه آثار سوء اقتصادی دارد. درآمدهای مالیاتی مولد تورم نیستند بلکه کنترل‌کننده و مهارکننده تورم هستند.
وی افزود: سازمان امور مالیاتی سعی کرده است خود را به‌روز کند اما مشکلات ساختاری وجود دارد. ما نمی‌توانیم منکر این موضوع بشویم که بخش زیادی از اقتصاد ما زیرزمینی است. در کشورهایی که یک نظام اقتصادی قدرتمند و پیشرفته‌ای دارند جابجایی کوچک‌ترین واحد پولی آن‌ها قابل‌ردیابی است.
اسدی بیان کرد: در سال گذشته 96 درصد از مالیات سهمیه استان وصول شد و با توجه به شرایط اقتصادی پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری بیش از 85 درصد از مالیات سهمیه استان وصول شود.
وی در خصوص مالیات بر ارزش‌افزوده نیز گفت: در سال گذشته 270 میلیارد تومان پول به استان تزریق شد که چندین برابر بودجه عمرانی است که دولت به استان‌ها تخصیص می‌دهد که این کار با زحمات همکاران ما مجموعه امور مالیاتی انجام می‌شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان یزد در پایان اظهار داشت: با توجه به نوسانات شرایط اقتصادی برخی از شرکت‌ها با تعطیلی و رکود مواجه شدند و مالیات‌های آن‌ها به معوقات تبدیل‌شده است. در وصول معوقات نسبت به سایر استان‌ها وضعیت خوبی داریم.
امام‌جمعه اردکان نیز در این دیدار ضمن تشکر از تلاش‌های متصدیان سازمان امور مالیاتی گفت: رفع شبهات و سؤالاتی که در ذهن مردم است یکی از مسائل مهم در امور مالیاتی و دارایی است که لازم است شفاف‌سازی شود. مردم می‌دانند که پرداخت مالیات به خودشان برمی‌گردد و برای خودشان هزینه می‌شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر تصریح کرد: گاهی برخوردهای ناصحیح در ادارات دارایی با مردم صورت می‌گیرد که با اصلاح آن بسیاری از نارضایتی‌ها کم خواهد شد. بااخلاق و برخورد خوب می‌توان پاسخگوی مردم باشیم.
وی گفت: گاهی اوقات مردم یک‌چیزهایی مانند اسراف و ریخت‌وپاش بیت‌المال را می‌بینند که در موقع پرداخت مالیات سعی می‌کنند از زیر بار آن در بروند. ما باید در صرف بیت‌المال حساسیت داشته باشیم و به‌گونه‌ای عمل کنیم که در پیشگاه خداوند روسفید باشیم.
انتهای پیام/


آخرین عناوین آخرین عناوین