Skip to Content

شناسه : 35046120
امام جمعه اردکان مطرح کرد


امام جمعه ی شهر اردکان با اشاره به فضائل روز 25 ذی القعده، اظهار داشت: روز «دحوالارض» روز بسیار با عظمت و فرخنده ای است.

«حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل شاکر» در طی گفت و گویی با اردکان گویا به مناسبت فرا رسیدن 25 ذی القعده، سالروز واقعه دحوالارض با اشاره به اینکه این روز، روز بسیار با عظمتی در طی سال است گفت: در این روز فرخنده؛ زمین از زیر خانه کعبه گسترده و پهن شد در حالی که کره زمین پر از آب بود.

وی ضمن تاکید بر لزوم بهره گیری حداکثری مومنین به ویژه جوانان از این روز پرفضیلت، اظهار داشت: از عبادات توصیه شده در این روز، روزه گرفتن است که فضیلت بسیار دارد و روزه در آن از چهل روزه در طول سال ممتازتر است.

حجت الاسلام شاکر افزود: روزه در چهار روز از سال شامل 27 رجب (عید سعید مبعث)، 18 ذی الحجه (عید سعید غدیر خم)، 17 ربیع الاول (ولادت باسرسعادت پیامبر اکرم) و 25 ذی القعده (روز دحوالارض) فضیلت و جایگاه گران بهایی دارد.

خطیب جمعه شهر اردکان به فضیلت عظیم زیارت حضرت امام رضا (علیه السلام) در این روز اشاره کرد و افزود: اگر در روز دحوالارض، مسلمانان توفیق حضور در حرم شمس الشموس را داشته باشند، غنیمتی ارزشمند نصیب آنان شده و اگر زیارت از راه نزدیک میسر نشد مومنین می توانند از راه دور زیارت نامه حضرت را بخوانند و امام رئوف (ع) را زیارت کنند.

وی در پایان ضمن توصیه مومنین به دعا به ویژه در روز دحوالارض، بیان کرد: دعا و درخواست از درگاه خداوند متعال تاثیرات شگرفی در سرنوشت انسان در دنیا و آخرت دارد.


آخرین عناوین آخرین عناوین