Skip to Content

شناسه : 34906968
تلنگر/ وصیت‌نامه شهید بهجتی؛


وصیتم به دانش آموزان و همکلاسی هایم این است که اگر بدی یا خوبی از من دیده اند به بزرگی خودتان مرا ببخشید از دانش آموزان می‌خواهم که درسشان را خوب بخوانند و گرنه دشمن شاد می شوند.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری میزان؛ «مهدی بهجتی» در تاریخ ۱ آبان ۱۳۴۷ در شهرستان اردکان متولد شد و در تاریخ ۱۱ بهمن ماه ۱۳۶۵ در شلمچه به شهادت رسید.

متن وصیت‌نامه این شهید بزرگوار به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام الله به نام آنکه جانم در دست اوست به نام آنکه زندگیم در جهت اوست به نام آنکه معبودم اوست.

مقصود و مرادم اوست بنام آنکه همه چیزم از اوست و با درود و سلام بر یگانه منجی عالم بشریت و نایب بر حقش امام خمینی و با درود بر روان پاک شهدای انقلاب اسلامی ایران از بدر رسول الله (ص) تا بدر روح الله و با درود و سلام بر خانواده‌های معظم شهدا و اسرا و مفقودین و مجروحین چند کلمه‌ای به عنوان وصیت شروع می‌کنم.

ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون:گمان مبرید کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند مرده اند بلکه زنده اند و در نزد خدای خویش روزی می‌خورند.

وصیتم به امت حزب الله به خصوص مردم حزب الله اردکان این است که از خط امام بیرون نروند و پیرو دستورات امام و رهبر خود باشند و هرگز نماز جمعه و زیارت عاشورا و دعا‌های کمیل، توسل، ندبه را فراموش نکنند و دیگر اینکه مانع رفتن فرزندانشان به جبهه نشوند.

وصیتم به پدر و مادرم این است که از مرگ من ناراحت نباشند بلکه خوشحال باشند و هرگز برای من گریه و زاری نکنند و تا می‌توانند برای من مجلس ختم و دعای کمیل بر پا کنند و اگر کسی از من طلبکار بود پولش را بدهید ضمناً چند ماه نماز و چند روز روزه برایم بگیرید که ان‌شاءالله پاداش این همه زحمات را خداوند در آخرت به شما خواهد داد.

ضمناً از برادران و خواهران گرامی‌ام می‌خواهم که اگر بدی از من دیده اند من را ببخشند آه خدایا من افتخار می‌کنم که یک قطره خون ناچیزم را در راه تو دادم ان‌شاءالله این قطره خون ناچیز در درگاه مقربت قبول باشد.

وصیتم به دوستان و آشنایان این است که اگر بدی از من دیده اند مرا حلال کنید.

وصیتم به دانش آموزان و همکلاسیهایم این است که اگر بدی یا خوبی از من دیده اند به بزرگی خودتان مرا ببخشید از دانش آموزان می‌خواهم که درسشان را خوب بخوانند و گرنه دشمن شاد می‌شود. ضمناً از معلمان خوب و گرامی می‌خواهم که اگراذیتی از من دیده اند به بزرگی خودشان این بنده حقیر خداوند را ببخشند. ما باید در راه خداوند شهید بشویم تا درخت تشنه اسلام را آبیاری کنیم. از همسایگان خوب و مهربانم میخواهم که مرا ببخشند دیگر بیشتر از این وقت عزیز شما را نمیگیرم به امید پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی شهادت سرآغاز زندگیست نترسم ز. مرگی که خود زندگیست

خدا حافظ

مهدی بهجتی اردکانی

۱۵ آبان ماه ۱۳۶۳


آخرین عناوین آخرین عناوین