Skip to Content

شناسه : 30815376
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه اردکان گفت:


معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه اردکان اظهار امیدواری کرد: دانشگاه بايد تولید کننده رایحه خوش اخلاق در جامعه باشد و نقشی شایسته را در این زمینه داشته باشد.

به گزارش اردکان گويا به نقل از روابط عمومي دانشگاه اردکان؛ طرح ضيافت انديشه اساتيد که مزین به نام شهید سرافراز اسلام حسن زفاک و گرامی داشت شهید محسن حججی با موضوع « اخلاق علمی و  حرفه ای» برگزار خواهد شد.
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه اردکان در مراسم افتتاحیه ضیافت اساتيد با تبریک اعیاد قربان و غدیرخم ، از موضوع انتخاب شده جهت این  دوره از ضیافت اندیشه در دانشگاه اردکان ابزار خرسندی کرده و اخلاق را حلقه مفقوده در بسیاری از مناسبات فردی و اجتماعی عنوان کرد.
دکتر علی فتح زاده با اشاره به پیشرفت های حاصل شده در زندگی بشر و ورود تکنولوژی ، مقوله اخلاق را در شرایط کنونی بسیار مهم عنوان کرد که تنظیم کننده بین سایر مولفه های زندگی است.
معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه اردکان اظهار امیدواری کرد: دانشگاه بايد تولید کننده رایحه خوش اخلاق در جامعه باشد و نقشی شایسته را در این زمینه داشته باشد.
در ادامه  مراسم معاون نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان یزد با تبریک اعیاد قربان و غدیر خم به موضوع اسلامی شدن دانشگاه پرداخت و با بیان اقدامات صورت گرفته گفت: تا رسیدن به وضعیت مطلوب راه زیادی را پیش رو داریم.
حجت الاسلام  و المسلمین روح الله مروتی با بیان اینکه سه دیدگاه در رابطه  بین دو موضوع علم و دین وجود دارد، گفت: آنچه که مورد تأیید اسلام ناب است در کنار یکدیگر بودن علم و دین و به عبارت دیگر فعل و قول است.
معاون نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان یزد با اشاره به اینکه اساتید علوم تجربی می توانند بهترین مروجین توحید و معرفت در دانشگاه باشند افزود: اسلامی شدن دانشگاه ها یعنی اینکه علوم تجربی  از باب اینکه فعل پروردگار عالمیان هست، بیان شود.
شایان ذکر است مباحث دوره چهار روزه طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه اردکان توسط آقایان حجت السلام و المسلمین دکتر پورروستایی و حجت الاسلام و المسلمین دکتر دبیری از اعضای هیأت علمی دانشگاه یزد ارائه خواهد شد و در طول برگزاری دوره بخش های فرهنگی نظیر مسابقه کتاب خوانی، خاطره گویی یکی از رزمندگان دوران دفاع مقدس نیز انجام مي شود.
طرح ضیافت اندیشه اساتید با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان یزد، معاونت آموزشی و پژوهشی و مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه اردکان برگزار می شود.

آخرین عناوین آخرین عناوین