Skip to Content

شناسه : 29846035


آیین افتتاحیه اردوهای جهادی با حضور مسئولین شهرستان میبد و و مسئولین بسیج استان یزد در سالن معراج الشهدای بسیج این شهرستان برگزار شد.

به گزارش اردکان گويا به نقل از میبد خبر، صبح امروز آیین افتتاحیه و آغاز اعزام دانشجویان بسیجی دانشگاههای شهرستان میبد آغاز شد.

سرهنگ فلاح فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد در این مراسم امنیت کشورمان را مدیون انقلاب و خون شهداء دانست و تصریح کرد: امروزه هم جهاد به معنای لغوی داریم هم به معنای اصلاحی، باید خودمان را برای دفاع از کشورمان هم از لحاظ رزمی آماده کنیم هم فرهنگی، اولویت اول ما جهاد فرهنگی است، ما باید خودمان را همیشه برای جهاد آماده کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد گفت: این اقدام بسیار بزرگ و خدا پسندانه اردوی جهادی را باید قدر دانست و این حرکت بزرگ فرهنگی، باید در تمام روستاهای نیازمند انجام شود.

وی ادامه داد: حصول نعمت‌ها به ایمان، صبر،‌ توکل و اقدام و علم همگان چه در میدان‌های جهادی و چه در زندگی شخصی بستگی دارد، زمانی که این نعمت‌ها حاصل شود باید شکرگزاری کرد و ما نیز که بزرگترین نعمت یعنی ولایت فقیه را در اختیار داریم و باید برای این نعمت شکرگزار باشیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میبد همچنین گفت: امروزه جهاد ما به صورت اردوی جهادی میباشد، کسی که لذت خدمت و کار را بچشد، از کار خسته نمی شود. جوانی که این لذت را در وجود خود کشف کرده از خدمت خسته نمی شود، وقتی در یک محیطی حاضر می شوید؛ در کویر در کوهستان در نقاط دور از دسترس در میان مردم محروم مشغول کار می شوید بزرگترین اجر و پاداش را در نزد خداوند دارید.

فلاح در پایان اظهار کرد: اردوی جهادی به ما یاد می‌دهد برای خودمان نباشیم بلکه برای دیگران باشیم، به فکر دیگران باشیم، دیگران را در منفعت‌ها و لذات مقدم بر خود بدانیم، این تمرین تقرب به خداست، تمرین دل کندن از دنیاست، مشق اردوی جهادی مشق انسان شدن و تعالی است که باید قدر آن را دانست.

انتهای پیام


آخرین عناوین آخرین عناوین