Skip to Content

شناسه : 32136743


گروه خیانتکار داعش توسط مثلث شوم زر و زور و تزویر؛ یعنی پول عربستان و امارات و سلاح وپشتیبانی آمریکا و طرح و نقشه رژیم صهیونیستی در منطقه تشکیل شد.

اردکان گويا؛ گروه تفکیری داعش توسط چه کسی و برای چه مدتی تشکیل شد؟

گروه خیانتکار داعش توسط مثلث شوم زر و زور و تزویر؛ یعنی پول عربستان و امارات و سلاح وپشتیبانی آمریکا و طرح و نقشه رژیم صهیونیستی در منطقه تشکیل شد و دولت های مرتجع منطقه مانند کویت، اردن ومصر در زمان محمد مرسی و حتی مسعود بازرگانی و اغلب دول اروپایی به کمک این گروه تروریستی شتافتند و در حقیقت یک جبهه بزرگ استکباری وارتجاعی علیه جریان مقاومت و در رأس آنها جمهوری اسلامی تشکیل شد.

مهمترین اهداف این جبهه عبارتند از:

1. ازبین بردن جبهه مقاومت وبه اصطلاح تشکیل خاورمیانه جدید وتقسیم کشورهای اسلامی به دولت های کوچک مذهبی و قومیتی که توان مقابله با رژیم صهنونیستی را نداشته باشند .

2. نشان دادن چهره خشن اسلام وتروریست خواندن مسلمانان تا از گسترش اسلام در غرب جلوگیری کند.

3. ازبین بردن زیر ساخت های کشورهای اسلامی و تضعیف نظامی اقتصادی به این دلیل که رژیم صهنونیستی  به عنوان قدرت برتر اقتصادی ونظامی منطقه محسوب شود.

4. فروش سلاح به کشورهای منطقه و بلعیدن دلارهای نفتی کشورهای مرتجع عرب.

5.جمع آوری تمام نیروهای مذهبی مرتجع و وهابی در نقاط مختلف دنیا و درگیر کردن آنها با مسلمانان که با این کار دو نتیجه به همراه  دارد

الف. کشتار مسلمانان به دست یکدیگر که جنگ مذهب علیه مذهب بود و باعث تضعیف اسلام وکشتار مسلمانان میشد

ب. راحت شدن کشورهای غربی از دست مسلمانان متعصب و به اصطلاح تند رو.

6. طولانی کردن این درگیری ها برای مدت حداقل 30 سال تا از انحطاط  رژیم صهنونیستی در 25 سال آینده جلوگیری کند.

نقش ایران در جلوگیری از انهدام این جریان چه بود؟

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای اولین کسی بود که به اهداف پشت پرده این جریان پی برد ونیروهای انقلابی منطقه را بر مقابله با این جریان فراخواند.

در آن زمان حتی عده ای در داخل هم متاسفانه بحث هایی مطرح می کردند وحضور ایران را در این درگیری را صلاح نمی دانستند اما دور اندیشی رهبر معظم انقلاب ثابت کرد که هزینه پیشگیری به مراتب کمتر از هزینه ای است که برای درمان استفاده می شود و اگر کوچکترین خللی در اراده جبهه مقاومت به عمل آمده بود امروز دولتی خونریزتر و ستمگر وخیانتکار و عامل صهنونیست تشکیل شده بود که در تاریخ نظیر آن دیده نمی شد.

نقش سردار سلیمان در سرکوب داعش چگونه بود؟

داعش با ایجاد وحشت و خشونت در شهرهای که تصرف می کرد باعث می شدکه با سرعت بتواند گسترش یابد و اکثر شهرها بدون مقاومت تسلیم داعش شود واین نحوه کار در تاریخ مشاهده شده است؛ مانند حمله مغول ها به ایران که مردم از ترس، قدرت مقاومت خود را از دست می دادند.

سردار سلیمانی با بسیج تمامی نیروهای جبهه مقاومت اعم از ارتش های عراق و سوریه و سور، به بسیج مردمی سوریه و حشد الشعبی عراق, حزب الله لبنان, فاطمیون افغانستان , زینبیون پاکستان, علویون عراق, سپاه قدس ایران  و نیروهای هوایی دو جبهه نبرد عظیم بوجود آورد که قدرت توازن قوا را در منطقه به هم زد.

واینها باعث شد داعش هم با شنیدن نام قاسم سلیمانی روحیه خود را از دست دهد و مقاومتش را به سرعت در هم بشکند چنانکه در اربیل عراق این حادثه اتفاق افتاد، اربیلی که نزدیک بود سقوط کند سردار سلیمانی با تعداد کمی آن را نجات داد ویکی از اسرای داعشی گفت: علت شکست داعش در اربیل شنیدن نام قاسم سلیمانی بود.

بدون شک نقش حضرت آیت الله سیستانی و علمای اهل تسنن عراق و سوریه و ایران و سید حسن نصرالله در بسیج مردم نقش چشمگیری داشته و این پیروزی مدیون خون شهدای مظلوم مدافع حرم است که درمیان زخم زبان برخی بی انصافان هزاران کیلومتر آنطرف تر از مرز ها به دست شقی ترین افراد به شهادت رسیدند و امروز ملت های منطقه باید قدر دان این شهدای عزیز وتمام کسانی باشد که در طول این شش سال جان فشانی کرده و شر این گروه تکفیری را از منطقه کم کرده است.

آینده منطقه را چگونه پیش بینی می کنید؟

بدون شک آمریکا برای بلعیدن پول نفت منطقه سعی می کند ایران هراسی را در منطقه و جهان گسترش دهد و از این طریق سلاح بیشتری به فروش برساند وارتجاع عرب از این سرخوردگی آرام نمی گیرند و با اتحاد با رژیم صهنونیستی توطئه های جدیدی را در منطقه به راه می اندارند وساده اندیشی و کوتاه نظری اینکه ما چرا باید در لبنان و سوریه پول خرج کنیم و چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است واین حرف ها دگر بار هم تکرار شود , یقین بدانید که دشمن دشمن است و دست ازسر ما بر نمی دارد و تنها هوشیاری، مقاومت وبالا بردن قدرت دفاعی در بسیج در همه نیروهای انقلابی و اطاعت از امر ولی امر مسلمین  است که می تواند جلوی فتنه های دشمن را بگیرد و نقشه های شوم آنها را خنثی کند.

انشاالله

 

علي سپهري اردکاني






آخرین عناوین آخرین عناوین