Skip to Content

شناسه : 35538350


بخشدار خرانق از توابع شهرستان اردکان از برگزاری اولین جشنواره كشوري هویج زرد (زردک) در اين دهکده تاریخی و توریستی خبر داد.

به گزارش اردکان گویا؛ «مهندس جاويد عيداني اصل» در طی گفت‌ و گویی با خبرگزاری ایسنا، گفت: با توجه به ظرفیت کشاورزی منطقه خرانق شهرستان اردکان در زمینه تولید نوعی هویج با نام «زردک» بر آن شدیم تا نخستین جشنواره این نوع صیفی را در این دهکده تاریخی و توریستی برگزار كنيم.

وي با اشاره به اهداف این جشنواره، تصریح کرد: مطمئنا برگزاری جشنواره‌هایی که ظرفیت معرفی مناطق گردشگری را دارد به ویژه در زمینه محصولات کشاورزی و سنتی، در ایجاد بستر حمایتی این بخش تأثیر بسزایی خواهد داشت.

عيداني از برگزاری بازارچه صنایع دستی و فروش محصولات کشاورزی و دامداری بخش خرانق در حاشیه این جشنواره خبر داد و افزود: در این جشنواره علاوه بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی ویژه کاشت و نگهداری زردک خرانق به عنوان منحصر به فرد ترین محصول کشاورزی منطقه ویژه، برنامه های فرهنگی و هنری نیز به اجراء در خواهد آمد.

بخشدار بزرگترین بخش کشور زمان برگزاری این جشنواره را دوم تا چهارم آذرماه همزمان با میلاد پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) عنوان کرد و افزود: برگزاری بازی‌های بومی، محلی و پخت غداهای محلی از دیگر بخش‌های این جشنواره خواهد بود.


آخرین عناوین آخرین عناوین