Skip to Content

شناسه : 23809678
کرمانیان اردکانی:


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانوادۀ استانداری یزد، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی خانواده را سنگ‌بنای جامعۀ اسلامی دانسته‌اند که میتواند کانون بالندگی، اقتدار و اعتلای معنوی نظام باشد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از اداره‌کل حوزۀ استاندار و روابط عمومی استانداری یزد؛ کارگروه زنان و خانوادۀ استان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانوادۀ استانداری، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان دستگاه‌ها در امور زنان و خانواده در محل سالن شهید موحدین استانداری یزد برگزار گردید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این جلسه سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری را مبنای فعالیت‌های استان در حوزۀ بانوان و خانواده دانست و بیان کرد: باید همۀ فعالیت‌های حوزۀ زنان و خانواده را با استناد به سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری دنبال کنیم.

«محمدعلی طالبی» مسئولیت کارگروه زنان و خانوادۀ استان را ارائۀ راهکارهای اجرایی برای تحقق سیاست‌های کلی خانواده عنوان کرد و خواستار شد از نظرات همۀ دستگاه‌های متولی و صاحب‌نظران حوزۀ زنان و خانواده برای برنامه‌ریزی در این حوزه استفاده شود.

وی افزود: سیاست‌های کلی خانواده و بحث کودک جزو فعالیت‌های مهم کارگروه زنان و خانوادۀ استان است و انتظار داریم تعامل بین بخشی و برش استانی به‌ویژه در بحث حقوق کودک به جدّیت دنبال شود.

مدیرکل اردکانی تبار دفتر امور بانوان و خانوادۀ استانداری نیزدر این جلسه گفت: مقام معظم رهبری خانواده را واحد بنیادی و سنگ‌بنای جامعۀ اسلامی دانسته‌اند که می‌تواند کانون رشد و تعالی انسان و پشتوانۀ سلامت، بالندگی، اقتدار و اعتلای معنوی کشور و نظام باشد.

«رقیه کرمانیان اردکانی» افزود: سیاست‌های کلی خانواده که اواسط شهریورماه امسال از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده به‌گونه‌ای جامع است که می‌تواند سند و نقشۀ راه برای همۀ فعالیت‌های حوزۀ زنان و خانواده باشد.

وی به کارکرد خانواده در سه سطح خُرد، میانه و کلان اشاره کرد و به ترتیب، تربیت فرزند، سبک زندگی و رفتارهای پیشگیرانه، ارتقای هویت ملی و صیانت از ارزش‌های خانواده را در شرح این سه کارکرد بیان کرد.

کرمانیان در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: بتوان با توان‌افزایی اعضای کارگروه زنان و خانوادۀ استان این سیاست‌ها را به بهترین نحو اجرایی نمود.

گفتنی است که در این جلسه اعضای کارگروه زنان و خانوادۀ استان به بیان راهکارهای اجرایی برای تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزۀ خانواده پرداختند. 


آخرین عناوین آخرین عناوین