Skip to Content

شناسه : 34135403
نماینده مردم اردکان در مجلس مطرح کرد


نماینده ی مردم شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس؛ با حضور نوبخت عملکرد منابع و مصارف عمومی بودجه سال 1396 تشریح شد.

به گزارش اردکان گویا؛ «دکتر محمد رضا تابش» در طی گفت و گویی با خبرگزاری مهر، اظهار داشت: در این جلسه رئیس سازمان برنامه و بودجه با استناد به گزارش اخیر صندوق بین المللی پول؛ رشد اقتصاد کشور در سال ۱۳۹۶ را ۴/۳ درصد ذکر کرد که تقریبا با برآورد سازمان برنامه و بودجه برابر است.

تابش، افزود: وی اعلام کرد یک کار اساسی در سال گذشته صورت گرفت به طوری که ۲۱ هزار میلیارد تومان سررسید اوراق مشارکت سالیان قبل، ‌ پرداخت گردید و با احتساب اوراق سال۹۶، این رقم به ۳۴/۵ میلیارد تومان رسید که کار بسیار ارزنده ای بود.

وی تاکید کرد که نوبخت معتقد بود با اختصاص ۱۳۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای مهار آب های مرزی، تسطیح اراضی کشاورزی در خوزستان و دشت زابل و ... رقم بودجه عمرانی از ۵۰ هزار میلیارد تومان نیز افزونتر شد.

نماینده ی مردم شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سخنگوی دولت اعلام کرد به واسطه تعدد وقوع حوادث غیر مترقبه در کشور، ‌ حدود ۱۹۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارات وارده پرداخت شده که ۶ برابر رقم سال ۹۵ است.

وی، تصریح کرد: رئیس سازمان برنامه معتقد بود در سال ۹۶ متوسط فروش هر بشکه نفت ۵۳ دلار و متوسط فروش هر بشکه میعانات ۵۵ دلار بود که در بودجه سال ۹۵ قیمت متوسط فروش هر بشکه نفت در دو سناریو ۵۰ و ۵۵ دلار پیش بینی شده بود.

تابش، تصریح کرد: نوبخت اعلام کرد نرخ تورم کل کشور به گزارش مرکز آمار ایران در سال ۹۶، ماهانه ۲/. و سالانه ۸/۲ درصد عنوان شده و تورم نقطه ای اسفندماه ۹۶ نسبت به اسفندماه ۹۵ به میزان ۷/۲ درصد گزارش شده است؛ همچنین در ۹ ماهه اول سال ۱۳۹۶ نسبت به ۹ ماهه اول سال ۹۵ جمعیت فعال، ۸۳۶ هزار نفر، جمعیت شاغل ۸۱۹ هزار نفر و جمعیت بیکار ۱۷ هزار نفر افزایش داشته است و نرخ بیکاری با ۳ واحد درصد کاهش از ۱۲/۳ به ۱۲.۱ درصد تقلیل یافته است.


آخرین عناوین آخرین عناوین