Skip to Content

شناسه : 34987936
حاجی دلیگانی خبر داد


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم و مسئولان منتظر هستند که رئیس جدید بانک مرکزی با یک برنامه درست و بر اساس آییین نامه های بانک مرکزی به صورت مستقل از دولت فعالیت خود را شروع کند.

به گزارش اردکان گویا؛ «حسینعلی حاجی دلیگانی» در طی گفت و گویی با شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص جابه جایی های صورت گرفته در بانک مرکزی، اظهار داشت: از تغییرات صورت گرفته در بانک مرکزی استقبال می‌کنیم تا ببینیم برنامه هایی که برای اداره بانک مرکزی ارائه می کنند چیست.

نماینده ی مردم شهرستان شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که نمی خواهیم با تصمیمی که روحانی برای بانک مرکزی گرفته مخالفتی داشته باشیم، تصریح کرد: همه مردم و مسئولان منتظر هستند که آقای همتی رئیس جدید بانک مرکزی با یک برنامه درست و بر اساس آیین نامه های بانک مرکزی به صورت کاملاً مستقل از دولت فعالیت خود را شروع کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن انتقاد از دستورات دولتی که استقلال بانک مرکزی را به خطر می اندازد، بیان کرد: اولین انتظار از رئیس بانک مرکزی این است که ثباتی را در وضعیت ارز و سکه و طلا در کنار سایر شاخص های اقتصادی به وجود آورد. خروجی این اقدام، اعتماد و اطمینان دادن به تولید کنندگان و سرمایه گذاران برای رشد سرمایه گذاری و تولید در کشور خواهد بود.

حاجی دلیگانی با انتقاد از افزایش بی رویه نقدینگی در کشور، عنوان کرد: یکی دیگر از برنامه های مهم همتی به عنوان رئیس بانک مرکزی این است که رشد نقدینگی در کشور را مهار و نقدینگی موجود را به سمت تولید بکشاند؛ قطعاً جلساتی با رئیس جدید بانک مرکزی خواهیم داشت تا از برنامه های او برای بانک مرکزی مطلع شویم.

وی در ادامه، افزود: یکی از خصوصیاتی که از آقای همتی گفته می شود این است که وی فردی منظم و برنامه ریز است و ما هم امیدواریم برنامه ای متناسب با وظایف بانک مرکزی تهیه شود و در سه فاز کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ارائه و اجرا شود که برنامه کوتاه مدت باید در راستای ثبات در بازار بوده و راهکارهایی برای خروج از وضعیت کنونی ارائه شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز زمان جلسه با همتی مشخص نشده است، عنوان کرد: روحانی بر اساس یک سهم خواهی کابینه دوازدهم را چید و تأخیراتی هم که در معرفی افراد جدید برای کابینه رخ داده برای حفظ سهم خواهی ها از دولت است.

حاجی دلیگانی در پایان، افزود: تأخیری که تا کنون در تغییرات کابینه و تیم اقتصادی رخ داده است به خاطر فشار هایی است که برخی از احزاب شناخته شده کشور همچنان به دنبال سهم خواهی بوده و مانع از روی کار آمدن افراد متخصص می شوند؛ لازم است دولت از فضای سهم خواهی های سیاسی خارج شده و افرادی را معرفی کنند که به صلاح کشور و مردم تصمیم می گیرند و شایسته تر هستند.


آخرین عناوین آخرین عناوین