Skip to Content

شناسه : 31487504
جشن ملی «مهر عاطفه‌ها» در اردکان برگزار شد


به منظور حمایت از دانش آموزان نیازمند، جشن ملی مهر عاطفه ها در اردکان برگزار شد.

به گزارش اردکان گويا به نقل خبرگزاری فارس ، پیش از ظهر امروز و هم‌زمان با سراسر کشور، در آغازین روزهای سال تحصیلی جدید و در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ انفاق و احسان در جامعه اسلامی و جذب کمک‌های مردمی برای رسیدگی به امور محرومین و دانش آموزان نیازمند، جشن ملی مهر عاطفه‌ها با شعار مهر در انتظار همدلی در شهرستان اردکان برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر در این مراسم ضمن آرزوی قبولی عزاداری‌ها در ایام ماه محرم، از مسئولین برگزارکننده این برنامه تقدیر و تشکر کرد.

وی بابیان روایتی از پیامبر اسلام به خلقت انسان از خاک اشاره کرد و گفت: تقوا، ملاک فضیلت وبرتری است و ارزش انسان به مال و جایگاه در دنیا نیست و انسان همیشه باید عزت‌نفس خود را حفظ کند و کسی را هم تحقیر نکند.

امام‌جمعه اردکان افزود: ما ازنظر دینی و اعتقادی وظیفه‌داریم به نیازمندان کمک کنیم و تلاش کنیم که از کودکی این صفت را در خود تقویت کنیم زیرا خداوند انسان سخاوتمند را دوست می‌دارد حتی اگر کافر باشد. کسی که سخاوت داشته باشد بسیاری از مکارم اخلاق را نیز به دست خواهد آورد.

وی با اشاره به آثار بخل گفت: بخل مانند آهن‌ربایی است که بدی‌ها را به خود جذب می‌کند و اولین ضربه بخل داشتن و انفاق نکردن به خود انسان وارد می‌شود و ما باید تلاش کنیم که این صفت بخل را از خود دور کنیم.

در ادامه این مراسم، فرماندار اردکان نیز ضمن آرزوی موفقیت برای دانش آموزان از آن‌ها خواست که با تلاش و جدیت درس بخوانند و از لحظه‌لحظه عمر خود استفاده کنند تا بتوانند در آبادانی و پیشرفت کشور سهیم باشند.

هادی مقیمی بر کمک و یاری به دانش آموزان نیازمند تأکید کرد و گفت: این وظیفه اخلاقی، دینی و اسلامی ماست که به همنوعان خود کمک کنیم.

محمد اشرفیان مدیر آموزش‌وپرورش اردکان هم در ابتدای این برنامه گفت: جشن عاطفه‌ها نه‌تنها کمک به دانش آموزان بی‌بضاعت است بلکه دارای جنبه مهم‌تری است و دارای اثرات تربیتی بسیاری در دانش آموزان خواهد بود و به ما درس چگونه زیستن و انفاق کردن را می‌دهد.

به گفته یدالله مروتی مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) اردکان در سال گذشته مبلغ 700 میلیون ریال به‌صورت نقدی و کالا در جشن عاطفه‌ها برای کمک به دانش آموزان نیازمند شهرستان جمع‌آوری‌شده بود و امسال نیز این جشن در 76 مدرسه در سطح شهرستان اردکان برگزار می‌شود.

گفتنی است مراسم جشن ملی مهر عاطفه‌ها با حضور جمعی از مسئولین در محل دبیرستان دخترانه خلیج‌فارس اردکان برگزار شد.

 

آخرین عناوین آخرین عناوین