Skip to Content

شناسه : 35800263


جشن شادمانه هزار رنگ، اولین جشنواره دورهمی خانوادگی در پاییز اردکان با حضور پرشور و گسترده اقشار مردم این شهرستان در محل باغ ملی برگزار شد.

به گزارش اردکان گویا؛ این جشنواره در حالی برگزار شد که مسئولان، مردم را به دیدن زیبایی های پاییز و قدم زدن به روی برگ های ریخته شده در باغ ملی شهر اردکان دعوت کردند و با نشستن به گردهم، دورهمی خانوادگی ایجاد کردند.

دورهمی شادی با برنامه هایی متنوع همراه با ثبت لحظه ها توسط عکاسان خبری، عکاسان هنری و حضور مسئولان در جمع شهروندان بود که دلگرمی خاصی ایجاد می کرد.

برگزاری مسابقه عکاسی، ایستگاه معرفی کتاب، نقاشی صورت، گرفتن عکس یادگاری، اجرای گروه موسیقی نفیر، معرفی صنایع‌دستی، نمایش عروسکی با حضور گروه برنامه کودک شکوفه‌های تابان، نقاشی و خوشنویسی زنده با همکاری انجمن هنرهای تجسمی و انجمن خوشنویسی اردکان از برنامه‌های اولین جشنواره دورهمی خانوادگی در پاییز اردکان بود.

سرپرست شهرداری اردکان در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا در این خصوص، افزود: جامعه کنونی درگیر آسیب‌های زیادی است و مردم برای گذر از این آسیب‌ها نیازمند نشاط اجتماعی هستند.

اباذر غفوری با بیان اینکه برگزاری برنامه‌های شاد و نشاط ‌آور منجر به توسعه همبستگی اجتماعی برای رفع دغدغه‌های فکری، علمی و خانوادگی می‌شود، تصریح کرد: باید همه باهم برای رفع و کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی تلاش کنیم.

وی با تأکید بر اینکه اکنون جامعه ما باید به سمت شادی حرکت کند، اظهار داشت: بستر ترویج شادی و نشاط با اجرای برنامه‌های سالم و شاد در جامعه باید ایجاد شود به‌ گونه‌ای که با اعتقادات و مناسبت‌های مذهبی منافات نداشته باشد.

غفوری رعایت موازین دینی و اخلاقی در اجرای برنامه‌ها را ضروری برشمرد و اخلاق‌مداری، خانواده محوری، توجه به گروه‌های اجتماعی، مشارکت‌جویی و بهره‌گیری از ظرفیت تشکل‌های غیردولتی و نخبگان فرهنگی و هنری بومی را رویکرد اصلی انجام برنامه‌ها عنوان کرد.

مدیر واحد روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان نیز با بیان اینکه شهرداری نیازمند یاری هنرمندان اردکانی است، اظهار داشت: حضور هنرمندان و فعالیت‌های هنری در سطح شهر در همه‌ حوزه‌های هنری باعث می‌شود شهر ازنظر فرهنگی پیشرفت خوبی داشته باشد.

حمید ابراهیمیان، افزود: در جشن شادمانه هزار رنگ از هنرمندان بومی استفاده شده و طبق برنامه‌ ریزی‌هایی که انجام شده در برنامه‌های دیگر نیز از آن‌ها استفاده خواهد شد.

در ادامه این جشنواره از یکم تا پانزدهم آذرماه مسابقه عکاسی شادمانه هزار رنگ برای ثبت مناظر زیبای پاییزی باغ ملی و پارک شهر اردکان برگزار خواهد شد و آثار برگزیده ارسالی در نمایشگاهی به نمایش عموم مردم گذاشته می‌شود. 


آخرین عناوین آخرین عناوین