Skip to Content

شناسه : 25533754
نماينده رانندگان ميني بوس هاي يزد-اردکان:


در پي انتشار خبر مشکلات ميني بوس هاي يزد- اردکان، در دو روز گذشته و پيگيري راننده گان اين ميني بوس ها از پايگاه اطلاع رساني اردکان گويا تصميم گرفتيم که مصاحبه اي مجزا با رانندگان داشته باشيم و پاي حرف آنان بنشينيم.

به گزارش اردکان گویا، در ادامه پیگیری مشکلات مینی بوس های یزد- اردکان با چند تن از راننده ها هم کلام شدیم تا شاید گفته های راننده ها باعث پاسخ گویی مسئولین به سوالات بی جواب مردم و مشخص شدن متولی این مینی بوس ها شود.


 

از مسئولین پاسخی دریافت نکردیم!

رضا هاتفی رئیس هیئت مدیره ی شرکت مینی بوس رانی شقایق در گفتگو با خبرنگار اردکان گویا گفت: مشکل ما این است که فقط چهار ماشین پلاک «ع» و عمومی داریم که زیر نظر یزد و سازمان برون شهری حمل و نقل باشد در حالی که مابقی ماشین ها زیر نظر شهرداری بودند و همه پلاک سفید هستند.
وی ادامه داد: بخدا قسم که گاهی اوقات با ده نفر مسافر به سمت یزد حرکت می کنیم و روزی یک بار نوبت سرویس دهی مینی بوس ها می شود که با این درامد حتی نمی توانیم خرج زندگی و خانواده خود را بدهیم.
راننده ی مینی بوس یزد- اردکان گفت: این مشکلات از وقتی برای ما ایجاد شد که جای ما را از مرکز شهر به پایانه مسافربری انتقال دادند و مردم توان آمدن به پایانه را ندارند و مسافران ما کم شده است.
وی با اشاره به بد قولی مسئولین مبنی بر قرار دادن سرویس بین مسیر پایانه و مرکز شهر گفت: نیمی از مسافران ما بخاطر عدم وجود نظم در حرکت مینی بوس ها ترجیح می دهند که با مینی بوس های میبد به یزد بروند، و این در حالی است که ما چندین بار به آقای غفور زاده و مسئولین حمل و نقل و حتی شهرداری گفته ایم که به ما هم مانند خط واحد ها درآمد مجزا بدهند ک ما طبق زمان بندی و حتی با نبود مسافر حرکت کنیم، اما از مسئولین پاسخی دریافت نکردیم.
هاتفی ادامه داد: ما حتی راضی شدیم که برای زمان بندی مینی بوس ها،  نیمی از درامد ثابت را اداره حمل و نقل بدهد و مابقی را خودمان پرداخت کنیم اما باز هم از مسئولین جوابی دریافت نکردیم.
رئیس هیئت مدیره  شرکت مینی بوس رانی شقایق اردکان با اشاره به فرسودگی مینی بوس ها افزود: این مینی بوس هایی که به راننده ها داده شد برای شرکت باربری خریداری شده بود اما به راننده ها تحویل داده شد که قرار بود 7 ساله تعویض شوند ولی این گفته هم به عمل نرسید!


 

ما نمی دانیم زیرنظر چه سازمانی هستیم!


علی شاکر مدیرعامل شرکت مینی بوس رانی شقایق در مورد وضع موجود مینی بوس ها گفت: هیچ سازمانی شرکت مینی بوس رانی را زیر گروه خود قرار نمی دهد، ما خودمان هم نمی دانیم زیر نظر چه سازمانی هستیم!
وی ادامه داد: اینجا همه ی ما ماهی 350 هزار تومان اجاره ی همین یک اتاق و دفتر را می دهیم که برای استراحت به ما داده اند.

شاکر افزود: این ماشین های ما به حدی فرسوده است که تکان های شدیدش باعث آزار مسافران می شود، و خیلی از مسافران بخاطر این تکان ها با تاکسی به یزد می روند.وی در ادامه گفت: ما برای حل این مشکلات به شهرداری، فرمانداری و شورای شهر رفتم اما متاسفانه  هیچ جوابی دریافت نکردیم.
راننده مینی بوس  یزد گفت: راننده ها از 5 صبح به اینجا می آیند و شاید تا شب یک سرویس به یزد ببرند، این در حالی است که در ایستگاه قبلی  روزی 3 مرتبه به یزد سرویس میبردیم.

وی با اشاره به کرایه بالایی که مردم مجبورند بخاطر آمدن به پایانه و رفتن به مرکز شهر بدهند، گفت: کمبود خط واحد در پایانه مسافربری بسیار محسوس است و خط واحد ها هر 45 دقیقه یک بار به پایانه می آیند.

وی ادامه داد: وقتی که ما در مرکز شهر بودیم زیر نظر سازمان حمل و نقل درون شهری بودیم ولی از وقتی ایستگاه مینی بوس ها را به پایانه انتقال داده اند، سیستتم حمل ونقل اردکان مارا برون شهری و سیستم حمل و نقل برون شهری ما را درون شهری می داند و هیچ یک از سازمان ها این شرکت را زیرگروه خودش قرار نمی دهد.


 

جرات حرف زدن نداریم!
رانندگان دیگر این خط از گفتگو با خبرنگار اردکان گویا همین گفته ها را تکرار کردند اما حاضر به بردن نامشان در مصاحبه نشدند و گفتند: ما جرات حرف زدن نداریم، تا حرفی می زنیم مسئله را امنیتی می کنند و کار را به امنیت اخلاقی می کشند.

اميدواريم با توجه به گفته هاي رانندگان و مردم يکي از سازمان هاي حمل و نقل، پاسخ گوي سوالات مردم شود.

عکاس:حبيب اکبري

انتهاي پيام/ز.ق
 


آخرین عناوین آخرین عناوین