Skip to Content

شناسه : 29892496
امام جمعه اردکان:


امام جمعه اردکان با اشاره به سالروز تأسیس شورای نگهبان گفت: جایگاه و حرمت شورای نگهبان باید حفظ شود.

به گزارش اردکان گویا؛ حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت امام جعفرصادق(علیه السلام) با اشاره به روایتی از آن حضرت به بیان ویژگی های مؤمنان پرداخت.
وی گفت: کسب حلال، اخلاق نیکو، باطن پاک، انفاق، حفظ حریم زبان، در امان ماندن مردم از شر انسان و انصاف از جمله ویژگی های یک فرد مؤمن است.
امام جمعه اردکان در ادامه با اشاره به سالروز تأسیس شورای نگهبان قانون اساسی گفت: در دیگر کشورها نیز تشکیلاتی شبیه به شورای نگهبان وجود دارد.
وی افزود: شورای نگهبان مجموعه ای برای صیانت و نظارت بر قانون اساسی است.
حجت الاسلام والمسلمین شاکر گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری قوام نظام جمهوری اسلامی به اسلامیت آن است و آن چیزی که اسلامیت این نظام را تضمین می کند شورای نگهبان است.
وی با بیان اینکه متأسفانه جایگاه و خدمات شورای نگهبان برای مردم هنوز روشن نشده است افزود: کار اصلی شورای نگهبان نظارت بر اجرای درست قانون اساسی می باشد که خلاف شرع و قانون نباشد.
امام جمعه اردکان اظهار داشت: جایگاه و حرمت شورای نگهبان باید حفظ شود تا کشور ما آسیبی نبیند.
وی در ادامه با گرامیداشت روز بهزیستی و تأمین اجتماعی گفت: حضرت امام خمینی(ره ) فرمودند که خدمتی بالاتر از خدمت به محرومین نیست.
حجت الاسلام شاکر با قدردانی از تلاش های خالصانه مسئولان در این دو نهاد گفت: جایگاه بهزیستی و تأمین اجتماعی در جامعه ما خیلی با ارزش است.
خطیب جمعه اردکان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته حجاب و عفاف یاد و خاطره شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد را گرامی داشت.
وی تصریح کرد: حجاب از ضروریات دین اسلام و یکی از اصول قرآنی است و اسلام بدون حجاب قابل تصور نیست.
حجت الاسلام شاکر گفت: ثمرات و برکات حجاب اول به خود خانم ها می رسد و بعد هم به خانواده ها و جامعه می رسد.
وی افزود: امروز حجاب و عفاف یک موضوع شخصی نیست.
امام جمعه اردکان اظهار داشت: در داخل کشور برخی از افراد می گویند که به ظاهر مردم و دوتا نخ مو گیر ندهید سؤال ما این است که اگر مهم نیست چرا کشورهای غربی گیر می دهند و اجازه نمی دهند زن مسلمان با روسری و حجاب اسلامی به مدرسه و کلاس درس برود.
وی تصریح کرد: درست است که در کشورمان مسائل دیگری هم وجود دارد ولی ظاهر فرد برای حضور در جامعه اسلامی مهم است و باید ظاهر جامعه اسلامی حفظ شود.
حجت الاسلام شاکر گفت: ما در روز قیامت یقه بعضی از مسئولان و سیاستمداران کشورمان را می گیریم چرا که حجاب هم یک مسأله دینی بود و یک اصل قانون اساسی داشت شما چرا یک دفعه در مورد حجاب در دوره مسئولیت خود صحبت نکردید اما گاهی درباره مسائل جزئی هم سخنرانی کردید.
وی اظهار داشت: در وصیتنامه شهداء درباره حجاب این همه سفارش شده است و یکی از دغدغه های والدین شهداء موضوع حجاب است شما مسئولید چرا یکبار درباره حجاب سخنرانی نمی کنید؟ ولی درباره ده ها موضوع دیگر موضع می گیریدو می نویسید، این باید جواب داده شود.
امام جمعه اردکان گفت: موضوع حجاب یک موضوع غیرتی است و حجابی که امروز وجود دارد میراث خون هزاران شهید است، میراث غیرت یک ملت بزرگ است، میراث غیرت یک تاریخ پر افتخار کشور ماست، میراث ایستادگی و مقاومت بانوان مسلمان و پاکدامن است، ما حق نداریم این میراث را حراج کنیم.
وی گفت: خوشا به حال آنهایی که در این هفته حداقل تریبونی داشتند و می توانستند حرفی بزنند ولی متأسفانه بعضی از مسئولین و بعضی از ادارات هیچ عکس العملی نشان ندادند حداقل ظاهر شهر تغییری بکند متأسفانه اینها در شهر ما آنچنان جلوه و نمود ندارد و جای گلایه است ان شاالله برای سالهای بعد هرچه بیشتر و با شکوه تر انجام شود و ما بتوانیم این حجاب را به نسل جوان خود منتقل کنیم.
حجت الاسلام شاکر افزود: رعایت حجاب و عفاف موجب افزایش امنیت اخلاقی در جامعه می شود و باید حریم ها حفظ شود.
وی گفت: متأسفانه در کشور ما گویا از بالا یک دستی در کار است که این حریم زن و مرد نامحرم عادی جلوه داده بشود و گاهی کار بجایی می رسد که بنیان خانواده ای پس از بیست سال بخاطر این موضوع سست می شود و کار به دادگاه و طلاق کشیده شده است.

انتهای پیام/ ا.م


آخرین عناوین آخرین عناوین