Skip to Content

شناسه : 34980497
امام جمعه اردکان تاکید کرد


امام‌ جمعه ی شهر اردکان با اشاره به اهمیت نقش شورای نگهبان در صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: جایگاه شورای نگهبان باید حفظ شود.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری بسیج؛ «حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین سید اسماعیل شاکر» در دیدار با جمعی از اعضای شبکه نظارت شورای نگهبان شهرستان ضمن تبریک دهه کرامت، گفت: وجود امامزادگان و بقاع متبرکه در کشور ما به‌عنوان پایگاه‌های معنوی است که مردم از آن بهره‌مند می‌شود.

وی افزود: این نماد‌های دینی و گنبد‌های زرین بزرگ‌ترین تبلیغ مذهب شیعه و مکتب اهل‌بیت (علیهم‌السلام) است که دل‌ها را به‌سوی خود جذب می‌کند و بسیاری از هجمه‌هایی که برعلیه دین و مذهب ما وجود دارد را خنثی می‌کند.

امام‌ جمعه اردکان در ادامه با گرامیداشت سالروز تأسیس شورای نگهبان قانون اساسی اظهار داشت: حمایت از اساس شورای نگهبان را وظیفه خود می‌دانیم چراکه جایگاه شورای نگهبان باید حفظ شود.

وی گفت: این‌همه حمله و هجمه‌ای که به شورای نگهبان می‌شود نشانه آن است که این شورا در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جایگاه بسیار بالایی دارد زیرابه فرمود: ه مقام معظم رهبری حفظ اسلامیت نظام به وجود شورای نگهبان است. این شورا حافظ اسلامیت نظامی است که این‌همه برای آن ایثار، فداکاری، جان دادن، ایستادگی، گذشت از فرزند و همسر و خانواده شده است.

حجت‌الاسلام شاکر با یادآوری وظیفه شورای نگهبان و نظارت بر قانون اظهار داشت: همه می‌دانند کسانی که در مجلس شورای اسلامی هستند و قوانین را مصوب می‌کنند تخصص کامل در اسلام و مسائل حقوقی ندارند لذا باید جایی باشد که بر کار آن‌ها نظارت داشته باشد تا مصوبات با اسلام و مصالح نظام تعارض نداشته باشد.

وی، تصریح کرد: اصل و اساس شورای نگهبان بر پایه اسلام است و وقتی شورای نگهبان در کنار مجلس شورای اسلامی قرا می‌گیرد باعث می‌شود اسلامیت نظام که اصل و اساس حکومت است حفظ شود.

امام‌جمعه اردکان در پایان، گفت: جلوه شورای نگهبان در نظر مردم بیشتر در زمان انتخابات آشکار می‌شود اگر انتقادی هم از این شورا وجود دارد باید منصفانه باشد و برای حفظ نظم در جامعه باید به مراجع قانونی اعتماد کرد و نباید جایگاه شورای نگهبان تضعیف شود.

در ابتدای این دیدار سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان اردکان گزارشی از عملکرد این دفتر را ارائه کرد.


آخرین عناوین آخرین عناوین