Skip to Content

شناسه : 35458117
رئیس بهزیستی اردکان تاکید کرد


رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان در طی گفت و گویی با گرامیداشت فرا رسیدن هفته ملی کودک (14 تا 20 مهرماه) بر لزوم ارتقای آگاهی جامعه به حقوق کودکان تاکید کرد.

به گزارش اردکان گویا؛ «دکتر امیر ولی عضدزاده» در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا، افزود: امسال هفته ملی کودک با شعار 'آینده را باید ساخت' برگزار می شود و هدف از گرامیداشت آن برجسته ‌سازی اهمیت دوران کودکی و نقش آموزش ها در شکل گیری شخصیت اجتماعی و آینده آنها بعنوان آینده سازان کشور اعلام کرد.

به گفته وی توجه به نیازها و خواسته ‌های کودکان امروز، ارتقاء آگاهی جامعه نسبت به حقوق کودکان به ویژه کودکان با نیازهای ویژه و ایجاد فضای با نشاط با مشارکت کودکان در مهدهای کودک و مراکز توانبخشی بهزیستی از دیگر اهداف است.

وی با بیان اینکه از جمله اهداف سازمان بهزیستی ایجاد نشاط در مهدهای کودک است، افزود: دوران کودکی یکی از مهمترین دورانی است که ما نسبت به آن مسئولیت ویژه ای داریم و هرچه در این دوران سرمایه گذاری بهتر و بیشتری صورت گیرد نتایج آن در آینده بیشتر به ثمر خواهد نشست .

وی وجه تمایز برنامه ملی کودک در سال جاری را تمرکز بر فرهنگ سازی و گسترش حضور کودکان دارای نیازهای ویژه در محیط های اجتماعی و تشویق تعامل بیشتر این گروه از کودکان با همسالان خود عنوان کرد .

این مسئول، یادآور شد: منظور از کودک با نیازهای ویژه کودکی است که در روند آموزش، به توجه، امکانات و یا تدابیر ویژه‌ای علاوه بر آنچه برای همه کودکان موجود است نیاز دارد.

عضد زاده افزود: آنچه مهم است باور به اهمیت حضور این کودکان به مانند سایر کودکان در جامعه و در کنار دیگران و احترام به تفاوت‌ های آن‌ها، مثل همه تفاوت‌های انسانی دیگر است.

رئیس اداره بهزیستی اردکان، برگزاری کارگاه آموزش ایمنی و آتش نشانی توسط کارشناسان در مهدهای کودک، آغاز اجرای طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدها، برگزاری کارگاه های نقاشی و هنرهای دستی و پرورش خلاقیت کودکان، اجرای بازی های بومی و محلی را از جمله برنامه های هفته کودک نام برد .

وی در ادامه از اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی برای کودکان با نیازهای ویژه اعم از نابینایان، ناشنوایان و کم شنوایان و کودکان مهدهای کودک در محل پارک سرپوشیده گل نرگس و برنامه دیدار با کودکان بی سرپرست و کودکان با نیازهای ویژه تحت پوشش بهزیستی خبر داد.


آخرین عناوین آخرین عناوین