Skip to Content

شناسه : 33974100
امام‌جمعه اردکان:


امام‌ جمعه ی شهر اردکان با اشاره به لزوم انتقال فرهنگ دینی مردم استان، اظهار داشت: ثبت جهانی یزد بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ و معنویت مردم استان یزد می باشد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین سید اسماعیل شاکر» در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و امور گردشگری استان یزد ضمن تبریک سال جدید از تلاش‌ها و زحمات مجموعه میراث فرهنگی در زمینهٔ حفظ، احیا و معرفی بافت تاریخی شهرستان اردکان تشکر و قدردانی کرد.

وی با اشاره به ثبت جهانی یزد، اظهار داشت: این اتفاق، بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ و معنویت مردم استان یزد است. وجود مساجد متعدد و فعال در بافت تاریخی و حضور گسترده نمازگزاران در این مساجد موجب شگفتی برخی از مسافران و گردشگران می‌شود. این نشانه وجود فرهنگ دینی در بین مردم ماست که با حضور گردشگران می‌توان این فرهنگ و معنویت را معرفی کرد. لازمه انتقال این فرهنگ هم این است که همه مسئولان دست‌به‌دست یکدیگر بدهند و هرچه در توان دارند همکاری کنند.

امام‌جمعه اردکان با اشاره به برخی گلایه‌های مردم درزمینهٔ میراث فرهنگی، گفت: امیدواریم که با همکاری میراث فرهنگی و شهرداری در برخی از نقاطی که برای مردم مشکلاتی به وجود آمده و موجب آزار آن‌ها شده است بازسازی‌ها هرچه سریع‌تر انجام شود و این مشکلات حل بشود تا زمینه حضور هرچه بیشتر و راحت‌تر مردم و گردشگران در بافت‌های تاریخی فراهم شود.

در ابتدای این دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر یزد به بیان برنامه‌های این سازمان در شهرستان اردکان پرداخت و گفت: با برنامه‌ریزی مناسب و هدفمند در جهت جذب سرمایه‌گذاران و استفاده از پتانسیل‌های گردشگری موجود در این شهرستان و آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم شاهد حضور هرچه بیشتر گردشگران به‌ویژه گردشگران خارجی و مسافران در شهرستان اردکان خواهیم بود.

فاطمه دانش یزدی با اشاره به برخورداری شهرستان اردکان از پیشینه تاریخی و آثار فاخر و ارزشمند اظهار داشت: آثار تاریخی و فرهنگی هر منطقه شناسنامه مردم همان منطقه است لذا تمام تلاش ما بر این است که از این شناسنامه ارزشمند حفاظت و حراست نماییم و توانمندی‌های کهن این دیار را به سایر نقاط کشور معرفی کنیم.

وی از همراهی امام‌جمعه اردکان در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان تشکر و قدردانی کرد و گفت: این همراهی موجب کاهش بسیاری از دغدغه‌های ما شده است.


آخرین عناوین آخرین عناوین