Skip to Content

شناسه : 21173614


دبیر ستاد بومی سازی شرکت معدنی و صنعتی چادرملوی اردکان، گفت: بیش از 9200 قطعه صنعتی با هدف حمایت از تولید کنندگان داخلی و قطع وابستگی به خارج بومی سازی شده است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ محمد ابراهیم یلتقیان روز شنبه با اشاره به ارتباطات چادرملو با مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و صنعتگران، مبتکران و مخترعان سراسر کشور، گفت: تمام تلاش ما در ارتباط با مراکز تحقیقاتی و پژوهشی رسیدن به اتکا به ظرفیت های داخلی بوده است .

وی افزود: بر این اساس هر ساله توانسته ایم بخشی از نیاز خود را با همکاری صنعتگران خلاق در داخل کشور بومی سازی کنیم .

دبیر ستاد بومی سازی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خاطرنشان کرد: تنها در سال گذشته 1200 قطعه جدید در این شرکت بومی سازی شده است.

یلتقیان تاکید کرد: همه تلاش ما این بوده و هست تا علاوه بر بومی سازی قطعات، به علوم روز و فناوری‌های نوین جهانی در بخش های معدن و صنایع فولاد نیز دسترسی پیدا کنیم .

وی گفت: در همین راستا توانسته‌ایم 60 تا 70 درصد از طرحهای خود را با توانمندی‌های داخلی راه‌اندازی کرده و علاوه بر میلیون ها دلارصرفه جویی ارزی به اشتغال مولد نیز کمک کنیم.

این کارشناس، یادآور شد: تمامی قطعات ساخته شده در کشور علاوه بر قابلیت رقابت پذیری با قطعات خارجی در برخی موارد از کیفیت و راندمان کاری بالاتری نیز برخوردار هستند.

لازم به ذکر است که شرکت معدنی و صنعتی چادرملوی شهرستان اردکان (سهامی عام) به عنوان بزرگترین تولیدکننده سنگ آهن کشور فعالیت خود را از سال 1371 آغاز کرده و هم اکنون با 17 هزار و 100 میلیارد ریال سرمایه یکی از بزرگترین شرکت های فعال در بازار بورس اوراق بهادر تهران با نماد (کچاد) است .


آخرین عناوین آخرین عناوین