Skip to Content

شناسه : 34438311
معاون فرماندار شهرستان خبر داد


معاون فرماندار اردکان با اشاره به توسعه صنعت پاک نیروگاه‌ های خورشیدی در سطح این شهرستان، از صدور 10 مجوز ایجاد نیروگاه خورشیدی جدید در اردکان خبر داد.

به گزارش اردکان گویا؛ «مصطفی پوردهقان» در طی گفت‌ و گویی با خبرگزاری ایسنا در بازدید از مراحل پایانی ساخت نیروگاه خورشیدی اردکان، از توجه این شهرستان به صنعت پاک تولید برق خورشیدی و صدور ۱۰ مجوز دیگر در این رابطه خبر داد.

وی با اشاره به این که این نیروگاه به عنوان اولین نیروگاه تولید برق خورشیدی در شهرستان اردکان به شمار می‌رود، اظهار کرد: این مجموعه اولین طرح تولید برق خورشیدی در شهرستان اردکان به ظرفیت ۱۰ مگاوات است که در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری رسمی خواهد رسید.

معاون اردکان از سرمایه‌گذاری مشترک ایران و آلمان در این طرح ارزشمند خبر داد و تصریح کرد: این نیروگاه برق خورشیدی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال از سوی سرمایه‌گذار داخلی و تکنولوژی‌ یک شرکت آلمانی در اردکان به بهره‌برداری خواهد رسید.

پوردهقان با اشاره به توسعه صنعت پاک تولید برق خورشیدی، خاطر نشان کرد: مجوز ۱۰ نیروگاه خورشیدی دیگر نیز در شهرستان صادر شده است که به مرور زمان به بهره‌برداری خواهند رسید.


آخرین عناوین آخرین عناوین