Skip to Content

شناسه : 35489436


معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان یزد با بیان این که طرح توزیع یک وعده‌ غذای گرم در روستا مهدهای اردکان آغاز شد، گفت: به همین مناسبت مراسم نمادینی با حضور مسئولان این شهرستان در مهدکودک روستای ترک آباد برگزار شد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان؛ جمال پایدار در حاشیه برگزاری این طرح در شهرستان اردکان، افزود: در سومین روز هفته ملی کودک شاهد شروع طرح یک وعده‌غذای گرم در مناطق روستایی و محروم شهرستان‌های استان هستیم.

وی، اضافه کرد: این طرح اساسی می‌تواند در پیشرفت جسمی کودکان در سن کم مؤثر باشد و در آینده هم فرهنگ استفاده از غذای خوب و مفید ادامه خواهد یافت.

پایدار بابیان اینکه این طرح ملی در ۱۲۰ روستا مهد مناطق محروم استان آغاز شد، بیان کرد: ۲ هزار و ۵۷۵ کودک از مزایای این طرح بهره‌مند خواهند شد و تا ۱۲۰ روز ادامه خواهد داشت.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان یزد یادآور شد: طرح یادشده با همکاری این اداره کل و مراکز بهداشتی استان و شوراها در روستاها به نحو بسیار مطلوب آغاز شد و انتظار می‌رود به بهترین نحو پایان یابد.

به گفته پایدار اجرای طرح یک وعده‌غذای گرم از پانزدهم مهرماه جاری در سراسر کشور شروع شد و تا اسفندماه ادامه دارد.

همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان افزود: بهزیستی با این طرح به دنبال آموزش و همچنین غنی‌سازی غذای مصرفی کودکان و خانواده‌ها و مبارزه علیه سوءتغذیه در کودکان به‌عنوان نسل آینده جامعه است.

رقیه کرمانیان افزود: در صورت تأمین و ارتقای سلامت کودکان به‌طورقطع، در آینده شاهد حضور افراد سالم در بدنه خدمت‌رسانی جامعه خواهیم بود.

در استان یزد افزون بر ۱۲۰ روستا مهد وجود دارد که ۲ هزار و ۵۷۵ کودک در این مهدها نگهداری می‌شوند. سال گذشته نیز ۲ هزار و ۲۳۹ نفر از مزایای این طرح استفاده کردند.


آخرین عناوین آخرین عناوین