Skip to Content

شناسه : 35808237
فرمانده ناحیه بسیج اردکان:


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردکان با اشاره به تلاش دشمن برای ضربه زدن به انقلاب شکوهمند اسلامی، گفت: بهترین و تنها راه برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، «حمایت از کالای ایرانی» است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «سرهنگ دوم پاسدار علی دهقانی» در نشست بصیرتی جمعی از طلاب حوزه علمیه حضرت فاطمه الزهراء (سلام‌الله علیها) شهرستان اردکان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران در آستانه چهل‌سالگی قرار دارد، گفت: دشمن درصدد این است که نگذارد انقلاب ما به چهل‌سالگی برسد.

وی، اظهار داشت: این انقلاب صاحب دارد و از ابتدا تاکنون به دست صاحب اصلی آن به‌پیش رفته است. در دهه‌های مختلف، انقلاب شکوهمند اسلامی ما با تهدیدات بسیاری روبرو بوده است و در این مدت جوانان ما بودند که نگذاشتند آسیبی به انقلاب برسد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردکان، گفت: دهه شصت، اوج خباثت منافقین و ایجاد ناآرامی‌های داخلی و تحمیل جنگ هشت‌ساله بود. نظام نوپای اسلامی در ابتدای شکل‌گیری با یک جنگ تمام‌عیار روبرو شد. بعد از جنگ، دشمن به این نتیجه رسید که با حربه نظامی نمی‌تواند این انقلاب را از پا دربیاورد لذا روش و رویکرد دشمن نیز تغییر کرد و به سمت جنگ فرهنگی روی آورد.

دهقانی، افزود: ماسال‌هاست که در جنگ فرهنگی با دشمن هستیم و امروز دشمن تمام توان خود را به کار گرفته است که این انقلاب به چهل‌سالگی نرسد. مقوله فرهنگ از مقوله اقتصاد جدا نیست. امروز ما اگر فرهنگ اقتصاد مقاومتی و گفتمان رهبری را در میان آحاد جامعه جا بیندازیم بسیاری از مشکلات اقتصادی ما حل خواهد شد. تنها راه و بهترین راه برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن حمایت از کالای ایرانی است.

وی با اشاره به توسعه اقتصادی در شهر اردکان، گفت: درزمینهٔ اقتصادی کارهای زیادی انجام‌شده است ولی پیوست فرهنگی نداشته است لذا این کار اقتصادی که قرار بود مفید و مؤثر باشد در بعضی از جاها مشکل‌ساز شده است زیرا اقتصاد و فرهنگ باهم پیش نرفته است.

این مقام مسئول، اظهار داشت: باید در زمینهٔ فرهنگی دغدغه داشته باشیم. وقتی فضای حقیقی و مجازی را رصد می‌کنیم می‌بینیم که دشمن با تمام قوا وارد میدان شده است و هرچه در توان داشته است را آورده است. اگر ما خوابیدیم ولی دشمن بیدار است. دشمن از راه فرهنگ غلط و گسترش فساد و فحشا جوانان را از ما می‌گیرد.

وی، گفت: امروز موضوع فرهنگ، دغدغه تمام دلسوزان نظام است زیرا فرهنگ، لایه میانی بین تمدن و تفکر است و برای گسترش تمدن اسلامی لازم است که تفکر اسلامی، بسیجی و جهادی را ترویج کنیم. این تفکر منجر به تولید یک فرهنگ جهادی و انقلابی می‌شود.

دهقانی، تصریح کرد: در عرصه فرهنگ باید به تربیت نیروی انسانی موردنیاز انقلاب توجه کنیم. ابتدا باید کادر طراز انقلاب را تربیت کنیم. برای این منظور باید کار جبهه‌ای صورت گیرد و باتدبیر و برنامه عمل کنیم. باید در این زمینه آتش به اختیار عمل کنیم و در هرجایی که نیاز بود برای مقابله با دشمن آمادگی داشته باشیم. ما به هم‌افزایی مجموعه‌های فرهنگی برای کار جبهه‌ای نیاز داریم.

وی با اشاره به تأثیر حوزه‌های علمیه و طلاب علوم دینی در سطح جامعه، گفت: گوشه‌نشینی و کناره‌گیری حوزه‌ها از ورود به مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی موجب حذف و انزوای آن‌ها می‌شود. همه مردم ما که دغدغه نظام و اسلام دارند باید در وسط میدان باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردکان، گفت: بسیج طلاب به‌عنوان افسران جنگ نرم در حوزه اعتقادات در جامعه است و ما باید این قشر را تقویت کنیم و از بستر فراهم‌شده در راستای ترویج فرهنگ بسیجی در جامعه استفاده کنیم. برای مقابله با دشمن باید جهادی کارکنیم.

وی در پایان، اظهار داشت: دشمن بر روی زنان جامعه ما سرمایه‌گذاری کرده است زیرا میزان تأثیرگذاری این قشر از جامعه را درک کرده است. بسیج طلاب خواهران باید پاسخگوی نیازهای زنان و شبهات آنان در زمینه‌های مختلف باشند. در حوزه پژوهشی و علمی باید سرمایه‌گذاری بیشتری صورت گیرد. با حضور در مدارس و با استفاده از شیوه‌های جذاب باید از ظرفیت و پتانسیل دانش آموزان استفاده کرد.


آخرین عناوین آخرین عناوین