Skip to Content

شناسه : 34218347
ماجدی اردکانی خبر داد


مدیر کل اداره ی استاندارد یزد با بیان این که این استان همواره در امر تجارت از اعتبار خوبی برخوردار بوده است، اذعان کرد: تلاش می کنیم از این اعتبار با تولید کالاهای استاندارد و مرغوب صیانت کنیم.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری مهر؛ «محمد حسین ماجدی اردکانی» در دیدار با امام جمعه یزد با اشاره به اینکه استان یزد به لحاظ تولید کالاهای استاندارد در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارد، اظهار داشت: کیفیت کالاهای تولیدی در استان یزد خوب است و یزد در این زمینه رتبه ۱۱ کشور را داراست.

وی با بیان اینکه این رتبه گرچه به نسبت بسیاری از استان‌ها خوب است، اما برای ما به لحاظ اعتبار استان یزد، راضی کننده نیست و در صدد گسترش استاندارد و پوشش همه واحدهای تولیدی و ارتقاء این رتبه هستیم.

ماجدی اردکانی با بیان اینکه صدور اولین پروانه حلال گوشت قرمز و دومین پروانه رستوران در بین استان‌های کشور مربوط به استان یزد بوده است، افزود: در این استان تدوین استاندارد زیلو و پیشنهاد تدوین استاندارد بین‌المللی وسمه نیز انجام شده است.

وی همچنین از ورود استاندارد به برندسازی و استانداردسازی محصولات سنتی استان یزد خبر داد و گفت: در این زمینه ترمه و شیرینی‌های سنتی، فرآورده‌های کنجدی و .... در اولویت قرار گرفته اند.

ماجدی اردکانی با بیان اینکه مردم یزد در نقاط مختلف کشور به عنوان مردمی مذهبی و متدین شناخته می‌شوند، خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم که از اعتبار یزد با تولید کالاهای مرغوب و با کیفیت، صیانت کنیم.

مدیرکل استاندارد استان یزد، بیان کرد: اطمینان از کیفیت کالاها یکی از مهمترین مسائلی است که باید در مصرف کننده ایجاد شود و این مهم نمی تواند دستوری باشد بلکه باید در محصولات ملموس باشد.

وی، یادآور شد: در حال حاضر در استان یزد ۳ هزار و ۶۰۹ واحد صنعتی و تولیدی در ۱۴ رسته شغلی فعالیت می‌کنند که هزار و ۹۰ واحد از آنها مشمول استاندارد اجباری هستند که لازم است این فاصله میان آمار واحدهای موجود با واحدهای دارای نشان استاندارد، کاسته شود.


آخرین عناوین آخرین عناوین