Skip to Content

شناسه : 34438086
مدیر کل راه و شهرسازی استان یزد خبر داد


مدیر کل راه و شهرسازی یزد با اشاره به سکونت 80 درصد جمعیت این استان در محور عقدای اردکان تا مهریز، راه‌اندازی قطار حومه‌ای شهری در طی این مسیر را از مطالبات جدی مردمی دانست.

به گزارش اردکان گویا؛ «محمد رضا نقصان محمدی» در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایسنا از طرح های در دستور کار بخش حمل و نقل استان را راه‌اندازی قطار حومه شهری در راستای وعده ایجاد طرح‌های حمل و نقل ترکیبی در استان ذکر کرد و گفت: اجرای این طرح بزرگ که مطالبات مردمی و از راهکاری موثر در توسعه حمل و نقل شهری با توجه به زندگی 80 درصد جمعیت استان در این محدوده محسوب می‌شود، نیاز به هماهنگی‌های مفصل و وحدت کلام بین دستگاه‌های مرتبط دارد.

وی با بیان این که مسیر پیشنهادی طرح از عقدای اردکان تا مهریز تعیین شده است، اظهار کرد: هر چند بخش زیادی از مسیر ریلی این محدوده دوخطه است ولی مشاور در حال بررسی و مطالعات زیرساختی در مورد این طرح است و امیدواریم با پیگیری هایی که در حال انجام است به نتیجه برسد.

نقضان محمدی از احتمال انتقال بخش باری حمل و نقل ریلی استان به خارج از حوزه شهری برای فعالیت بهتر قطار حومه‌ای استان نیز خبر داد و گفت: البته این موضوع منوط به تصویب طرح نهایی و نتایح مطالعات کارشناسی در مورد نحوه اجرتی این طرح است.

وی یکی دیگر از طرح ‎‎ های در دست پیگیری اداره کل راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل را برگزاری همایش بین المللی TOD با موضوع ایستگاه‌های آینده به میزبانی یزد اعلام و تصریح کرد: قرار است این همایش که هر ساله در یکی از کشورهای دنیا برگزار می‌شود، در سال 2019 میلادی پیرامون مباحث توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل در شهر جهانی یزد برگزار شود.

این مقام مسئول از سفر قریب الوقوع معاون وزیر راه و شهرسازی به یزد برای انجام هماهنگی‌های لازم جهت این میزبانی توسط یزد خبر داد و گفت: رایزنی‌هایی را در این زمینه با شورای شهر و شهرداری یزد نیز خواهیم داشت.


آخرین عناوین آخرین عناوین