Skip to Content

شناسه : 30565184


صبح امروز در مراسمی سال تحصیلی جدید حوزه علمیه برادران اردکان آغاز شد.

به گزارش اردکان گویا؛ حجت الاسلام والمسلمین حمید کمالی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه ضمن خیرمقدم به اساتید و طلاب، یاد و خاطره علما، بزرگان دینی و شهدای طلبه شهرستان اردکان را گرامی داشت.

وی گفت: انسان موظف است در جهت شناسایی و رفع نواقص و عیوب خود در همه زمینه ها تلاش کند و در این راه باید پس از توبه سه مرحله مشارطه، مراقبه و محاسبه را طی کند.

مدیر حوزه علمیه امام صادق (علیه السلام) اردکان افزود: طلبه ها باید از لحاظ علمی، آموزشی، اخلاقی و تهذیب نفس مراقبت کنند تا بتوانند در این سال تحصیلی جدید موفق باشند.

وی تأکید کرد: در زمینه طلبگی خداوند باید محور کارها باشد و ما باید به سرمنشأ فیض الهی متصل باشیم تا همه کارها برای رضای خداوند باشد.

حجت الاسلام کمالی با اشاره به شیوه آموزش موجود در حوزه علمیه گفت: سیستم آموزشی حوزه باید بصورت جوشش از درون باشد تا انگیزه های درونی طلبه ها پرورش یابد.

وی به طلاب توصیه کرد که در زمینه تحصیل و امور دیگر فقط خدا را در نظر داشته باشند.

گفتنی است طلاب و اساتید حوزه علمیه اردکان قبل از آغاز سال تحصیلی جدید با حضور در جوار شهدای گمنام ضمن قرائت فاتحه و زیارت عاشورا با آرمان های حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند.

لازم به ذکر است که در حوزه علمیه امام صادق (علیه السلام) اردکان 120 طلبه از پایه اول تا دهم مشغول به تحصیل علوم دینی و معرفتی هستند و امسال در پایه اول 24 نفر پذیرفته شده اند.

انتهای پیام/ ا.م


آخرین عناوین آخرین عناوین