Skip to Content

شناسه : 35679374
در شماره جدید خط حزب الله مطرح شد


صد و پنجاه‌ و نهمین شماره نشریه خط حزب‌ الله با عنوان «نظریه مقاومت را تبلیغ کنید» زیر نظر دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای منتشر شد.

به گزارش اردکان گویا؛ سرمقاله این هفته نشریه خط حزب‌الله به فراخوان جدید رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوان‌ ها برای تبلیغ نظریه مقاومت اختصاص دارد در بخشی از این متن چنین می‌خوانیم: «این فراخوان رهبر انقلاب به جوانان، بیانگر مطلب مهمی است و آن هم اینکه تنها راه‌حل مشکلات کشور، و فائق آمدن بر موانع درونی و مزاحمت‌ها و تحریم‌های بیرونی، در فهم درست از چگونگی مقابله با آن است. منطق این راه‌حل را باید با «نظریهی مقاومت»، شرح و بسط داد و به مخاطبین داخلی و بینالمللی فهماند. حالا بر هر جوان مؤمن و انقلابی واجب است که با درک درست از شرایط و مختصات تبیین و تبلیغ این مفهوم، هرچه بیشتر درصدد گسترش و عمومی شدن آن تلاش کند.»

همچنین امام خامنه ای، ۲۳ آبان‌ ماه سال جاری دیداری با جمعی از مدال‌آوران کاروان ورزشی ایران در بازی‌های پارا آسیایی اندونزی داشتند که خواندن روایت خط حزب الله از حاشیه‌های این دیدار خالی از لطف نیست.

اطلاع نگاشت این شماره نیز به تبیین «نظریه مقاومت» اختصاص دارد که رهبر انقلاب در دیدار با دانش آموزان و دانشجویان بمناسبت ۱۳ آبان با اشاره به اینکه «نظریه مقاومت، یک نظریه‌ی اصیل و درست است؛ هم در مقام نظر، هم در مقام عمل» از جوانان حاضر در جلسه خواستند تا این نظریه را تبیین و تبلیغ کنند.

همچنین در همین دیدار، رهبر انقلاب از کلید واژه «استقلال صنعتی» استفاده نمودند که خط حزب الله در گزارش هفته این شماره، به این موضوع پرداخته است.

سایر بخش‌های نشریه که خواندن آنها هم توصیه می‌شود بدین شرح است:

مقاومت، دنباله هر انقلابی است (امام)

عادت همیشگی خانواده رهبر انقلاب (خاطرات رهبری)

مردهای بی‌عاطفه، به محیط خانه لطمه می‌زنند (خانواده)

مشکل آنهایی که ۱۸۰ درجه تغییر کردند چه بود؟ (نهج البلاغه)

اگر شجاعت نباشد حتی در فهم هم حلل ایجاد می‌شود (روش تحلیل)

خودتان را در قبال پیشرفت کشور سهیم بدانید (حزب‌الله این است)

پیامبر(ص) مانند مردم و بدون تکبر زنرگی می‌کرد (شرح حدیث)

ساوه، پناهگاه فرزندان رسول(ص) (عکس‌نوشت)

لازم به ذکر است که طبق رسم هفتگی نشریه خط حزب‌الله نیز شماره ۱۵۹ این هفته‌نامه به روح بلند شهید سید نورخدا موسوی تقدیم می‌شود.


آخرین عناوین آخرین عناوین