Skip to Content

شناسه : 34465353
انتقاد استاندار خراسان جنوبی از برخی سیاست های کلان؛


استاندار خراسان جنوبی، اظهار داشت: تامین آب برای سرمایه‌گذاری در شهرستان نهبندان باید مثل شهرک صنعتی اردکان و یا سرچشمه کرمان دغدغه مسئولان کشورمان باشد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ «محمد مهدی مروج‌الشریعه» در همایش توسعه و فرصت‌های سرمایه گذاری در نهبندان، اظهار داشت: باید به سمت رفع مشکلات معیشتی مردم در زیرساخت‌های رفاه اجتماعی روستایی در حوزه اشتغال و تولید گام برداریم.

وی با بیان اینکه تامین آب برای سرمایه گذاری نهبندان باید مثل شهرک صنعتی اردکان یا سرچشمه کرمان  در کشور دغدغه باشد افزود: برای توسعه منطقه باید خرده فرهنگ بازدارنده را کنار گذاشت.

استاندار خراسان جنوبی، گفت: هر انسان حاضر در نهبندان یک سرمایه بسیار بزرگ است که برای مسئولان ملی و استانی قابل توجه است و با گذشت 14 سال از تاسیس این استان هنوز به توسعه مطلوب نرسیده‌ایم و رده و مرتبه این استان باید بالاتر برود.

مروج‌الشریعه با تأکید بر اینکه باید همه مسئولان و مردم در راستای تدوین و تبیین اولویت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان نهبندان در سال 1397 کمک کنند افزود: جمعیت شهرستان نهبندان بالاترین سرمایه نظام محسوب می‌شوند و زمانی مسئولان قدر این مردم را خواهند دانست که برای جبران وجود تک تک افراد این شهرستان در راستای تامین امنیت، هزینه گزاف پرداخت شود.

وی بیان کرد: یک منشور همه جانبه برای توسعه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی نیاز داریم و در مقیاس شهرستان نهبندان انتظار می‌رود همه گروه‌های سیاسی و نخبگان با همگرایی و وحدت همت کرده تا سرمایه گذاران جذب منطقه شوند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه دست و پای سرمایه‌گذاران در خراسان جنوبی را می‌بوسیم و با تمام توان از سرمایه‌گذاری آنان در استان حمایت می‌کنیم گفت: بعد از سفر مقام معظم رهبری به نهبندان ردیف توسعه خاص برای نهبندان در نظر گرفته شد و اعتباری که در این سفر برای استعدادیابی این شهرستان و خراسان جنوبی هزینه شد پایه‌ای بود برای کارهای بزرگ که بعدها اتفاق افتاد.

مروج‌الشریعه برگزاری همایش توسعه نهبندان را راهی برای تکمیل زیرساخت‌ها عنوان کرد و افزود: هر وقت قرار است در شرق کشور کاری انجام شود مدل‌ها عوض شده و شعارهایی مثل صرفه جویی داده می‌شود و  این نظریه که اگر ما آب را آوردیم موجب افزایش تقاضا شده و مصرف بی‌رویه راندمان‌های نامطلوب را افزایش می‌دهد یا هدر رفت آب را بیشتر می‌کند فرضیه‌ای 100 درصد غلط است.

وی با بیان اینکه آب در پایداری و توسعه سرمایه‌های انسانی اجنتناب ناپذیر است اظهار داشت: هرگز با یک تفکر مدار یک کشور نمی‌چرخد و از همه گروه‌ها، نخبگان، طلاب، دانشگاهیان و همه تفکرهای سیاسی و غیرسیاسی انتظار داریم که در بحث حفظ همگرایی و وحدت‌افزایی ‌تلاش کنند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه  فقر امکانات را در شهرستان نهبندان داریم گفت: وجود 16 نقطه امیدبخش در استان خراسان جنوبی برای جذب سرمایه‌گذاری یک پتانسیل بزرگ است که نباید از اهمیت آن غفلت شود.

وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به خراسان جنوبی و تأکید ایشان به توجه به امر توسعه در این شهرستان تصریح کرد: مدیریت استان و در رأس آن استاندار خراسان جنوبی به صورت تمام قد در برابر فرآیند ایجاد توسعه در شهرستان نهبندان ایستاده و از هیچ کوششی در این زمینه فروگذار نمی‌کند.

مروج‌الشریعه با بیان اینکه همه مسئولان تلاش کنند تا هر چه زودتر اولویت‌های سرمایه گذاری و زیرساختی نهبندان تدوین شود افزود: باند امداد و نجات نهبندان امسال باید به بهره‌برداری برسد تا روال سرمایه گذاری کوتاه شود و در تلاشیم تا ایرتاکسی با هواپیماهای 50 نفره و کمتر از آن را راه‌اندازی کنیم تا جابه جایی‌ها در استان تسهیل شود.

وی اظهار داشت: فردا در تهران در سمینار انتقال آب از دریای عمان به نمایندگی از استان شرکت می‌کنم تا در راستای نقش آب در پایداری جمعیت و لزوم انتقال آن به استان صحبت کنم.


آخرین عناوین آخرین عناوین