Skip to Content

شناسه : 34389702
رییس بهزیستی اردکان:


رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان، تصریح کرد: تأثیر پذیری کودکان در مهدکودک ها به مراتب بیشتر از محیط خانه و خانواده می باشد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ «دکتر امیر ولی عضدزاده» در مراسم تجلیل از مدیران و مربیان مهد کودک های شهرستان اردکان با تبریک اعیاد شعبانیه و روز معلم از تلاش مدیران و مربیان که در عرصه فرهنگ و تربیت نسل نوپای این مرز و بوم تلاش می کنند، تشکر کرد.

این مقام مسئول شهرستان اردکان به نقش مهم مربیان در امر پرورش و تربیت نونهالان در مهدهای کودک اشاره کرد و بر اهمیت تربیت، شناخت و شکوفایی استعدادهای بالقوه کودکان و لزوم فرهنگ سازی درست در این قشر تاکید کرد.

عضدزاده، افزود: با رشد روز افزون تعداد مادران شاغل، نیاز به مهدهای کودک بیش از پیش احساس شده است و کودکان بیش از نیمی از روز خود را در مهدها سپری می کنند و در نتیجه رفتارها ، ارزش ها و الگوهای بسیاری را از این مکان ها می آموزند و این وظیفه خطیر مربیان و مسئولان مهدهاست که با بهره گیری از شیوه های مثبت و کارآمد ،آموزشی و پرورشی در تربیت نسل آتی کمر همت ببندند.

دکتر عضدزاده، یادآور شد: اگر مربیان، افرادی آموزش دیده، کارآمد و متخصص در زمینه تربیت کودکان باشند، خواهند توانست به بهترین شکل ممکن آنها را تربیت کنند.

وی تصریح کرد: مهدهای کودک باید محل یادگیری مهارت‌های اجتماعی و تعامل با همسالان باشد.

رییس اداره بهزیستی اردکان، ادامه داد: مهدهای کودک باید استعداد‌ها و توانایی‌های کودک را شناسایی و خلاقیت و مسئولیت‌پذیری او را تقویت کنند و کودکان ما به مهدکودک نیاز دارند، نه جایی که فقط برای چند ساعت از او نگاه‌داری کنند.

در این نشست مدیران مهدهای کودک در خصوص مشکلات مهدها و راهکارهای رفع مشکلات صحبت کردند.


آخرین عناوین آخرین عناوین