Skip to Content

شناسه : 34889329
رییس بهزیستی شهرستان خبر داد


رئیس اداره بهزیستی اردکان، گفت: این نهاد در حوزه پیشگیری از اعتیاد برای 2 هزار و 150 نفر از جامعه هدف بهزیستی و عموم شهروندان اردکانی، دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد برگزار کرده است.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان اردکان؛ «دکتر امیرولی عضد زاده» ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: سوء مصرف مواد یکی از مهمترین مشکلات عصر حاضر می باشد که گستره ای جهانی پیدا کرده است، مصییبتی که میلیونها زندگی را ویران و سر مایه های کلان ملی را صرف مبازره و یا جبران صدمات ناشی از آن می نماید.

این مقام مسئول، افزود: هر روز بر شمار قربانیان مصرف مواد افزوده می شود و عوارض آن شامل اختلالات جسمی، روانی، خانوادگی، فرهنگی، اقتصادی واجتماعی همه مرزهای فرهنگی و اجتماعی را در می نوردد و سلامت بشر را مورد تهدید قرار می دهد.

عضدزاده تصریح کرد: نسل بشر تا هر زمان که تداوم یابد اعتیاد را به عنوان آفت همیشگی با خود حفظ خواهد کرد و مبارزه علیه عوامل تولید مواد به تنهایی باعث کاهش مصرف نخواهد شد.

وی افزود: تنها روش موثر برای کاهش شیوع اعتیاد بکارگیری روش های صحیح کاهش تقاضا شامل برنامه های پیشگیری و درمان همگام با مبارزه با عرضه است.

رییس اداره بهزیستی شهرستان اردکان در پایان، گفت: یکی از دستگاه‌هایی که در حوزه اعتیاد درگیر بوده و خدمات ارائه می‌کند، بهزیستی است که در سه بخش درمان و بازتوانی اعتیاد، کاهش آسیب و نیز پیشگیری از اعتیاد فعالیت دارد.

شایان ذکر است که 2 مرکز درمان سرپایی و یک مرکز اقامتی میان مدت (کمپ) با مجوز سازمان بهزیستی در حوزه  پیشگیری و درمان اعتیاد در شهرستان اردکان به فعالیت مشغولند.


آخرین عناوین آخرین عناوین