Skip to Content

شناسه : 34981288
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان خبر داد


رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان اردکان، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون؛ بیش از 1900 نفر از دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در سطح این شهرستان بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش اردکان گویا؛ «نادر متألهی» در طی گفت و گویی با خبرگزاری فارس به بیان گزارش عملکرد واحدهای مختلف و معرفی توانمندی‌های مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران و برادران اردکان در سال جاری پرداخت و گفت: در واحد آموزش مرکز ثابت شهری، دوره‌های آموزشی لوله‌کشی درجه ۱ و ۲، تعمیرکار آبگرمکن دیواری، لوله‌کشی فاضلاب نصب فشاری (PUSH FIT)، جوشکاری برق، برق صنعتی، PLC (برنامه‌نویسی برق صنعتی)، برق و تزئینات پراید، کارور فتوشاپ، کارور PREMIERE، مونتاژ رایانه، تعمیر لوازم‌خانگی و پرورش قارچ دکمه‌ای برای ۵۲۳ نفر، طی ۳۵ دوره آموزشی و به میزان ۳۷ هزار و ۲۵۰ نفر ساعت آموزش برگزارشده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان اردکان، افزود: در واحد آموزش سیار شهری در محل پایگاه‌های مقاومت بسیج و مساجد دوره‌های آموزشی دریل کار و اره کار، کیف دوز، برنامه‌نویسی، کارور اتوکد، مونتاژ رایانه و برق‌کار ساختمان برای ۲۴۹ نفر، طی ۱۲ دوره آموزشی و به میزان ۱۵۸۰۰ نفر ساعت آموزش برگزارشده است. در واحد آموزش جوار دانشگاه نیز سه دوره آموزشی جوشکاری برق برای ۳۹ نفر و به میزان ۲۵۰۰ نفر ساعت اجراشده است.

وی با اشاره به اهمیت آموزش به ساکنان مناطق روستایی در جهت ایجاد اشتغال و کارآفرینی گفت: در واحد آموزش در روستا نیز دو دوره آموزشی مانتو دوز و برق‌کار ساختمان درجه‌دو برای ۲۷ نفر، طی دو دوره آموزشی و به میزان ۱۷۰۰ نفر ساعت آموزش برگزارشده است.

متألهی، اظهار داشت: چهار دوره آموزشی برق‌کار ساختمان درجه‌یک، تعمیر لوازم‌خانگی، جوشکاری و رایانه کار ICDL درجه‌یک برای ۸۶ نفر و به میزان ۵۱۰۰ نفر ساعت آموزش برای سربازان پادگان اردکان انجام‌شده است و دوره‌های آموزشی پرورش‌دهنده ماهیان آکواریومی، کارگر عمومی ساختمان، خوشنویسی مقدماتی (متوسط و خوش) برای ۵۹ نفر از زندانیان طی سه دوره آموزشی و به میزان ۳۷۰۰ نفر ساعت آموزش برگزارشده است.

وی همچنین از برگزاری سه مرحله آزمون هماهنگ آنلاین پایان دوره‌های آموزشی در بخش‌های مختلف برای ۱۸۵ نفر و سه مرحله آزمون متقاضیان بیمه صنعت ساختمان برای ۴۶ نفر و همچنین انجام مراحل تمدید دارندگان پروانه مهارت صنعت ساختمان و قالی‌بافی درجه‌دو برای ۳۵۰ نفر از بیمه‌شدگان خبر داد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان اردکان، گفت: واحد مشاوره و هدایت شغلی با ۴۸۳ مورد درخواست مشاوره شروع دوره، ارائه ۴۱۳ بسته آموزشی به متقاضیان، انجام ۲۱۲ مورد درخواست بازدید از کارگاه‌های آموزشی، قبل از شروع دوره، انجام ۱۱۷ مشاوره پایان دوره آموزشی و انجام ۱۶۵ مورد ره‌گیری کارآموزانی که دوره‌های آموزشی را در یک سال گذشته به پایان رسانده بودند جهت بررسی میزان اشتغال‌زایی دوره‌ها فعالیت داشته است.

وی در ادامه به بیان فعالیت‌های مرکز خواهران پرداخت و اظهار داشت: برگزاری دوره‌های آموزشی خیاطی، کامپیوتر، صنایع‌دستی، حسابداری، آشپزی، کیف دوزی، سفره‌آرایی، شیرینی و کیک پزی برای ۶۲۱ نفر، طی ۳۴ دوره آموزشی و به میزان ۹۳۹۰۰ نفر ساعت آموزش و برگزاری دوره‌های آموزشی خیاطی، صنایع‌دستی، آشپزی، سفره‌آرایی و شیرینی و کیک پزی برای ۱۰۵ نفر، طی پنج دوره آموزشی و به میزان ۲۴۳۰۰ نفر ساعت آموزش ازجمله فعالیت‌های واحد آموزش ثابت و سیار خواهران این مرکز است.

متألهی در پایان، گفت: در این مدت سه مرحله آزمون هماهنگ آنلاین پایان دوره‌های آموزشی در بخش‌های مختلف مرکز و آموزشگاه‌های آزاد، برای ۴۲۵ نفر برگزارشده است و در حال حاضر، ۱۷ آموزشگاه آزاد فعال، تحت پوشش این مرکز درزمینهٔ ارائه آموزش‌های مهارتی در رشته‌های آرایش و پیرایش زنانه، خیاطی، صنایع فرش، حسابداری، رایانه و معماری در حال فعالیت بوده و از ابتدای سال تاکنون، با برگزاری ۳۴ دوره آموزشی برابر ۱۹۳ نفر به میزان ۴۷۱۰۰ نفر ساعت فعالیت داشته است.


آخرین عناوین آخرین عناوین