Skip to Content

شناسه : 34105778
مدیرکل راه و شهرسازی یزد خبر داد


مدیر کل راه و شهرسازی یزد از تکمیل در حدود 22 هزار و 29 واحد مسکن مهر در سطح استان خبر داد و گفت: به عنوان دومین استان در کشور توانستیم طرح مسکن مهر در یزد را به اتمام برسانیم.

به گزارش اردکان گویا به نقل از یزدرسا؛ «محمد رضا نقصان محمدی» در شصت و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد حضور یافت و به ارائه گزارش در خصوص فعالیت های حوزه کاری اش پرداخت.

این مقام مسئول، افزود: دربین ادارات استان حوزه راه و شهرسازی متشکل از معاونت های شهرسازی و معماری، مسکن و ساختمان، فنی و اجرایی، راه سازی، املاک، بازآفرینی  و حمل ونقل شامل دو  بخش درون شهری و برون شهری حوزه ای است که بیشترین نزدیکی  کاری را با شهرداری و شورای شهر دارد.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته موفق شدیم در حوزه عمران شهری پروژه های نیمه تمام را به اتمام برسانیم، خاطر نشان کرد: برخی از این پروژه ها بین 8 تا 15 سال به صورت نیمه تمام معطل مانده بود که مهمترین آن ها طرح تفضیلی شهر یزد بود که سرانجام  پس از 8 سال و نیم، تصویب و ابلاغ شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان، ادامه داد: البته این طرح به دلیل اتمام افق آن نیازمند بازنگری بوده و به همین دلیل به دنبال بازنگری آن در قالب طرح جامع حفاظت محور از شهر یزد، هستیم.

نقصان محمدی ابراز امیدواری کرد با حضور وزیر و تشکیل شورای عالی شهرسازی  در استان برای اولین بار درمقیاس ملی در تاریخ این شورا بتوان مباحث حوزه شهرسازی استان را پیگیری و موانع قانونی آن را حل و فصل کرد.

وی از تکمیل 22 هزار و 29 واحد مسکن مهر در سطح استان یزد خبر داد و گفت: به عنوان دومین استان در کشور توانستیم طرح مسکن مهر در یزد را به اتمام برسانیم و اماده شروع اجرای طرح مسکن اجتماعی هستیم.

نقصان محمدی ارتقا بزرگراه نطنز -انار به آزاد راه را از مهمترین پروژه های حوزه راه دانست و گفت:  دو قطعه از این پروژه 386 کیلومتری با سرمایه گذاری 2هزار میلیارد تومانی که 70 درصد آن را بخش خصوصی تامین می کند در مسیر نائین – اردکان و اردکان – مهریز قراردارد که با ابلاغ قرارداد و مشخص شدن پیمانکار آماده کلنگ زنی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در ادامه با بیان اینکه در آینده ای نزدیک پروژه جاده بافق نیز به اتمام خواهد رسید ابرازداشت: امروز 12 کیلومتر دیگر از این مسیر مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل  برنامه هایی را در چند بخش تدارک دیدیم اظهار داشت: خروج مسیر قطار باربری از شهر یزد با احداث کمربندی و راه اندازی قطار حومه ای عقدا- سریزد از مهمترین این برنامه هاست که البته  در خصوص راه اندازی این قطارحومه ای باید گفت که طرح آن در دست مطالعه بوده و می تواند مراکز گردشکری دراین مسیر و حدود 80 درصد جمعیت استان را پوشش دهد.

نقصان محمدی همچنین از برگزاری همایش (TOD) توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل در یزد در سال آینده خبر داد.

وی درادامه با اشاره به این مطلب که توجه به بافت تاریخی، میانی(فرسوده) و حاشیه ای  میتواند تا حدودی  نیازهای مسکن شهر یزد را مرتفع سازد گفت: با این نگاه جلسات ستاد بازآفرینی شهری در مقیاس مختلف در سطح ملی را برگزار کردیم و 13 مصوبه  عملیاتی  دراین ستاد اخذ کردیم و در استان نیز جلسات تشکیل شده و هماهنگی های لازم صورت گرفته که امیدواریم بتوانیم  برای سال جاری در 5 محله اسکان، شاه ابوالقاسم ،حسن آباد، قاسم آباد و خلف باغ این مصوبات را با مشارکت شهرداری، دستگاه ها اجرایی خدمات رسان(آب،برق،گاز) و مردم(بخش خصوصی) عملیاتی کینم.


آخرین عناوین آخرین عناوین