Skip to Content

شناسه : 34487112
ثریا اردکانی خبر داد


رئیس اردکانی تبار اداره ی امور بین‌ الملل آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (سلام‌ الله علیها) از برگزاری 75 مراسم مذهبی مختلف به زبان‌های عربی، اردو و آذری در طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش اردکان گویا؛ «کمال ثریا اردکانی» در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایسنا با اشاره به اینکه اداره امور بین‌الملل آستان مقدس هر روز میزبان ده‌ها نفر از زائران و گردشگران خارجی است، اظهار کرد: برای این افراد برنامه‌های مختلفی از جمله نشست‌های معرفتی، تور حرم‌گردی و مراسم‌های مذهبی درنظر گرفته شده است.

وی با بیان این‌که سال گذشته 75 مراسم مذهبی مختلف به زبان‌های عربی، اردو و آذری در حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شده است، خاطرنشان کرد: جمعیت قابل توجهی از مجاوران و زائران حرم مطهر در این مراسم‌ حضور داشته و از برگزاری این مراسم‌ استقبال کرده‌اند.

رئیس اداره امور بین‌الملل آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله علیها)، خاطرنشان کرد: بیشتر مراسم‌ مذکور هم‌زمان با مناسبت‌های مذهبی در سالن اجتماعات اداره زائران غیرایرانی واقع در صحن صاحب‌الزمان (عج) و برخی مراسم‌ ویژه چندین هزار نفری نیز در شبستان بزرگ حضرت امام خمینی (ره) حرم مطهر برگزار شد.

وی از برگزاری ویژه برنامه‌های مختلف برای زائران و گردشگران خارجی در ماه شعبان یاد کرد و ادامه داد: در این ماه مراسم‌ جشن مختلفی هم‌زمان با میلاد حضرت ابوالفضل (ع)، امام حسین (ع)، امام سجاد (ع) و نیمه شعبان در حرم مطهر برگزار شد.

ثریا اردکانی با اشاره به حضور پرشور عاشقان و ارادتمندان به خاندان اهل‌بیت (ع) در مراسم‌های مذهبی حرم مطهر، یادآور شد: در این مراسم‌، میزبان شخصیت‌های برجسته حوزوی و عالمان دینی  به‌عنوان سخنران هم‌چنین مدیحه‌سرایی مداحان کشورهای مختلف بودیم.


آخرین عناوین آخرین عناوین