Skip to Content

شناسه : 35631684
با حضور مسئولان شهرستانی صورت گرفت


عالی ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان، اذعان کرد: باید نیاز مخاطبان حاضر در حسینیه روستای توت شناسایی شود و با ادبیات و روش فرهنگی مناسب به آن‌ها پاسخ داده شود.

به گزارش اردکان گویا به نقل از واحد روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان؛ «مهندس هادی مقیمی» در طی این نشست با دعوت از مردم برای مشارکت باشکوه، اهمیت حضور در راهپیمایی 13 آبان ماه امسال را بیش از هر زمانی دانست و گفت: مردم ایران با حضور خود به دنیا نشان خواهند داد که همچنان ایالات متحده آمریکا را به عنوان مظهر استکبار جهانی می‌شناسند.

وی با بیان این‌که ملت ایران همواره در چهل سال اخیر مورد تحریم‌های ظالمانه امریکا قرار داشته؛ گفت: مسئله مانور اخیر رئیس‌جمهور امریکا بر مسئله تحریم‌ها، تازه نیست و کشور و مردم، راه مقابله با آن‌ها را در طول سالیان گذشته به‌خوبی دریافته است.

فرماندار اردکان سپس با اشاره به برگزاری آیین عزاداری دهه آخر ماه صفر در روستای مذهبی توت، گفت: عزاداری در روستای توت اردکان براساس باورها و اعتقادات مردم شکل گرفته و نباید با برخورد سلبی با آن مقابله کرد؛ بلکه در این جریان می‌توان از ظرفیت حضور مردم استفاده بهینه را برد.

وی با بیان این‌که عزاداری‌ها باید به‌صورت یک نتیجه مثبت و عملی در زندگی ما تجلی و نمود پیدا کند؛ اظهار داشت: در شرایطی که از برخی تریبون‌ها، به راحتی با آبروی افراد بازی می‌شود؛ نمی‌توان گفت که عزاداری‌های ما اثرگذار بوده است.

مقیمی، ادامه داد: باید نیاز مخاطبان در حسینیه توت شناسایی شود و با ادبیات و روش فرهنگی مناسب به آن‌ها پاسخ داده شود.

فرماندار اردکان بیان داشت: وظیفه ادارات تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه بسیار سنگین است و با برنامه‌ریزی مناسب و نیازسنجی صحیح، می‌توان از این حضور، استفاده بسیارمناسب فرهنگی را برد.

در ادامه این نشست هریک از اعضا به بیان اقدامات صورت‌گرفته، مشکلات و کمبودها و نقطه‌نظرات خود پرداختند.

گفتنی است هرساله با فرارسیدن ایام پایانی ماه صفر، تعداد زیادی از مردم شهرستان اردکان و شهرهای مختلف کشور برای شرکت در آیین عزاداری در این روستا گردهم می‌آیند.


آخرین عناوین آخرین عناوین