Skip to Content

شناسه : 34488653
معاون جمعیت هلال‌ احمر استان یزد خبر داد


معاون امور جوانان جمعیت هلال‌ احمر یزد از برگزاری المپیاد جوانه‌های هلال‌احمر در سه شهرستان این استان از جمله شهرستان اردکان خبر داد.

به گزارش اردکان گویا؛ «حامد صدیقی» در طی گفت و گویی با خبرگزاری فارس، گفت: یکی از گروه‌های سنی که در راستای آموزه‌های بشردوستانه و اصول اهداف هلال‌احمر موردتوجه قرار می‌گیرند، کودکان 5 تا 6 سال هستند که در قالب کانون غنچه‌های هلال، فعالیت خود را دنبال می‌کنند.

وی، ادامه داد: کانون غنچه‌های هلال‌احمر، مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی‌هایی هستند که طی تفاهم‌نامه جمعیت هلال‌احمر یزد بین اداره کل آموزش‌ و پرورش و بهزیستی در سطح استان فعالیت کرده و موارد تعیین‌شده از سوی هلال‌احمر از جمله، آموزش‌های بشر دوستانه و کمک‌های اولیه را به کودکان آموزش می‌دهند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان یزد، هدف از این آموزش‌ها را آشنایی کودکان با بحث‌های امدادی و عملکرد هلال‌احمر دانست و اذعان کرد: در استان یزد بیش از 100 مهد غنچه‌های هلال فعالیت می‌کنند که یکسری محتواهای سازنده در عرصه‌های نوع‌دوستی، فعالیت داوطلبانه، خدمت به یکدیگر و احترام متقابل را در قالب لوح فشرده، بازی، موسیقی‌های آموزنده و کتاب‌ نقاشی به کودکان انتقال می‌دهند.

صدیقی، گفت: المپیاد جوانه یکی از بسترهای مناسبی است که می‌توان در قالب آن مواردی ازجمله، شماره تلفن‌های ضروری وامدادی، روند و فعالیت هلال‌احمر، چرایی تشکیل هلال‌احمر و کمک‌های اولیه را به‌صورت متمرکز به کودکان آموزش داد.

وی، تصریح کرد: علاوه بر آن، این المپیاد می‌تواند جوی سازنده، صمیمانه و بانشاط را در کنار فعالیت‌های آموزشی در بین کودکان در مهدکودک‌ها به وجود آورد.

معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان یزد در پایان، خاطرنشان کرد: در سال جاری این المپیاد در سه شهرستان یزد، اردکان و بافق استان یزد برگزار خواهد شد و امیدوارم در سال آینده شاهد برگزاری این المپیاد در سراسر استان باشیم.


آخرین عناوین آخرین عناوین