Skip to Content

شناسه : 35437951
رئیس کل دادگستری استان یزد خبر داد


نماینده عالی قوه قضاییه در سطح استان یزد از بررسی مسائل دو شرکت بزرگ صنعتی در جلسه ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خبر داد.

به گزارش اردکان گویا؛ «محمد رضا حبیبی» در طی گفت و گویی با خبرگزاری میزان در رابطه با مصوبات جلسه ستاد استانی اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: مسائل و مشکلات شرکت‌های بزرگ صنعتی در راستای پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضائیه مورد تحلیل، بررسی و حمایت قانونی قرار می‌گیرند تا به نوعی از نیروی کار داخلی و کالای ایرانی در این برهه حساس پشتیبانی صورت گیرد.

وی، تصریح کرد: تلاش می‌شود تا حمایت‌های حقوقی و قضایی بر موازین قانونی استوار و در جهت هموار کردن مسیر تولید و اشتغال صورت پذیرد.

این مقام قضایی با اشاره به بررسی همه جانبه پرونده‌های مطروحه در ستاد استانی اقتصاد مقاومتی با حضور نمایندگان قضایی، امنیتی، بازرگانی و اقتصادی، گفت: با بررسی دقیق همه ابعاد موضوعات واصله به دبیرخانه این ستاد، تلاش می‌شود از هرگونه سوء استفاده و قانون گریزی جلوگیری گردد.

وی، یادآور شد: نقش ستاد یک نقش واسطه‌ای است تا با فراهم کردن یک فرصت مقتضی دیگر، راه را بر تداوم کار شرکت‌های صنعتی هموار و زمینه حرکت و پویایی بیشتر را فراهم آورد.

حبیبی به رسیدگی به مشکلات دو شرکت بزرگ صنعتی استان با زیر ساخت اشتغال بالا و زمینه تولید مناسب در استان اشاره کرد و افزود: در این جلسه به مشکلات دو شرکت شیشه اردکان با قریب به هزار و پانصد کارگر و شرکت توسعه معادن دشت فرجاد یزد رسیدگی و تصمیمات خوبی با میانجیگری ستاد اخذ گردید.

شایان ذکر است که پس از تاکید رئیس قوه قضاییه مبنی بر تشکیل کارگروه در سطح استان‌ها و پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، دادگستری‌های سراسر کشور با حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت‌های اقتصادی مجاز، ساماندهی شعب تخصصی امور اقتصادی، احاله پرونده مراکز تولیدی به داوری و ... پیگیری این سیاست و اجرای دقیق آن گردیدند.


آخرین عناوین آخرین عناوین