Skip to Content

شناسه : 33942422
یادداشت به قلم کمال مروتی اردکانی؛


سید شهیدان اهل قلم (ره)، می گوید: با بهاران روزی نو می رسد و ما همچنان منتظر روزگاری نو هستیم.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «حجت الاسلام و المسلمین کمال مروتی اردکانی» در طی یادداشتی، نوشت:

امسال بهار آفرینش با بهار انسانیت هم‌زمان‌شده است. فصل بهار و فصل معنویت ماه‌های رجب و شعبان و رمضان. این روزها فرصتی است برای تفکر در مورد خدا و نزدیک شدن بیشتر به او.همچنان که در روایات آمده است: «اذا رأیتم الربیع فاکثروا ذکر النشور» وقتی بهار را دیدید زیاد به یاد روز زنده شدن دوباره در قیامت باشید.

وقتی قدرت خدا را در زنده کردن دوباره آفرینش می‌بینید بدانید که همین خدا می‌تواند انسان‌ها را زنده کند و زنده شدن انسان‌ها همان کار اصلی است که حضرت بقیه‌الله الاعظم(ارواحنا فداه) انجام می‌دهد و به همین علت ایشان را ربیع الانام نامیده‌اند. زنده شدن انسان‌ها به دست خدا در تاریخ ما با انقلاب اسلامی شروع‌شده است و نائب امام زمان(عج) حضرت روح‌الله که روح خدا بود با نفس مسیحایی خود بسیاری را مثل شهدا زنده کرد و به همین خاطر خدا در قرآن خود از شهدا به احیا تعبیر کرده است.

امروز نیز چنین است.حضرت سید علی که خلف صالح امام عزیز است در پرتو مهدی فاطمه (س) وظیفه زندگی بخشیدن به انسان‌ها را دنبال می‌کند و نمونه آن می‌شود شهید حججی عزیز که چگونه با شهادت خود به بسیاری زندگی بخشید.

این حرف‌ها متن ادبی نیست بلکه حقیقتی است که شهدا برای ما به نمایش گذاشته‌اند تا با پناه آوردن به نور ولایت، ما نیز زنده شویم. آری خدا حی و زنده است و هرکس از مسیر ولایت‌فقیه به خدا برسد زنده خواهد شد.

اما سالی که گذشت پر بود از معجزات الهی و همین نکته است که رهبری عزیز در آخرین دیدار سال ۹۶ با خبرگان در میان گذاشتند و از همراهی خدا در اوج مشکلات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی گفتند که چگونه جمهوری اسلامی را از فتنه‌ها و داعش ها و اغتشاشات و دشمنی‌های استکبار و غیره نجات داد و سفارش کردند که باید این خدای بزرگ را به همه نشان داد.

آری امروز فرصتی است تا با یادآوری دشمنی‌های گوناگون استکبار ازیک‌طرف و یاری و همراهی الهی از طرف دیگر ایمان خود را به خدا و ولایت‌فقیه و جمهوری اسلامی بیشتر کنیم تا مسیر سخت پیش رو که بسیاری را گمراه فتنه‌ها خواهد کرد با چشمی روشن و دلی زنده از کلام ولایت طی کنیم.

ما منتظر بهار حقیقی، مهدی موعود (عج) هستیم.


آخرین عناوین آخرین عناوین