Skip to Content

شناسه : 29941227
رئیس کل دادگستری استان یزد:


نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد گفت: مقام عظمای ولایت در دیدار اخیر خود با مسئولان قوه قضاییه تأکیداتی داشتند که باید این منویات مورد اهتمام تمام ارکان دستگاه قضایی قرار گیرد.

به گزارش اردکان گويا؛ محمدرضا حبیبی در جلسه با شورای معاونین دادگستری استان یزد ، افزود : از تأکیدات معظم له ، احیا و استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادی‌های مشروع مردم بود و اینکه این قوه قضاییه باید پرچمدار این موضوعات باشد و با مخالفان و معارضان حقوق عمومی در هر جایگاهی، مقابله کند.

وی دفاع با قدرت از حقوق مردم  و مقابله با متخلفان و قانون‌شکنان را از اهم وظایف قوه قضاییه برشمرد و بیان داشت: قوه‌ی قضائیه باید پرچمدار دفاع از حقوق عمومی در جامعه شود و در هر زمینه‌ای که لازم است وارد شود تا مردم حس نکنند که قوه قضائیه با متخلفان برخورد نمی کند.

این مقام قضایی، افزایش بازرسی ها را از دیگر تأکیدات مقام معظم رهبری ذکر کرد و اظهار داشت: بدون تردید در جهت ارتقاء سطح کیفی دستگاه قضایی، بازرسی های پنهان و آشکار صورت خواهد گرفت تا مسائلی همچون اجرای دقیق قانون ، نظم و ... مورد مداقه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بازرس اصلی خداست و اگر همه ما قبل از هر چیز و هر کس خدا را ناظر بر کار خود بدانیم دیگر نیازی به بازرسی های اداری نخواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان یزد بر تشویق قضات خوب ، متدین و پرکار و دلسوز تأکید کرد و گفت : باید قضاتی که دلسوزانه کار و تلاش می کنند و با دانش و شعور قضایی خود ، پرونده ها را به بهترین شکل ممکن به سرانجام می رسانند مورد تشویق قرار گیرند که این مسئله نیز از موارد مد نظر رهبر معظم انقلاب است که باید قضات خوب و ارزشمند انقلابی که کار جهادی و تأثیر گذار در قوه قضاییه انجام می دهند شناسایی ، تشویق و مشهور شوند.

شایان ذکر است در این جلسه با حضور دادستان های سراسر استان و رؤسای حوزه های قضایی راهکار هایی اجرای منویات مقام معظم رهبری بررسی و بر اجرای دقیق توصیه های ایشان تأکید شد.


آخرین عناوین آخرین عناوین