Skip to Content

شناسه : 29924067
بانوي فعال عرصه امر به معروف و نهي از منکر:


بانوي محجبه اردکاني گفت: تقلید کورکورانه باعث می‌شود آن‌ها که در پی راحتی و زیبایی هستند راه را به‌اشتباه بروند. چون راحتی و امنیت و زیبایی و وقار باحجاب به دست می‌آید و بدون حجاب، امنیت و شخصیتش مورد هجمه قرار می‌گیرد.

به گزارش اردکان گویا؛ حجاب یکd از ملزومات جامعه اسلامی است و حضور زن را بدون در نظر گرفتن جذابیت‌های بدنی در جامعه فراهم می‌کند. در این روزها که به نام روز عفاف و حجاب نام‌گذاری شده است و امربه‌معروف یکی از فراموش‌شده‌ترین واجب‌هاست و آمران به آن مظلوم و زخم‌خورده‌اند مصاحبه‌ای داشتیم با افسر اسلامی مسئول ستاد امربه‌معروف اردکان که حجاب و چیستی‌ها آن را از زبان او جویا شویم.

افسر اسلامی در خصوص فواید حجاب برای یک زن گفت: حجاب فواید و آثار فراوانی دارد، به همین خاطر می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. 

اول آن‌که حجاب مورد رضای خدا و رضایت اهل‌بیت عصمت و طهارت است و رعایت حجاب، خیرات و برکات زیادی دارد.

دوم آن‌که با پوشش مناسب، احساس ارزشمندی می‌کنم ولی گر پوشش نامناسب داشته باشم؛ درواقع برای خود ارزشی قائل نبوده‌امنبوده‌ام. 

سوم آن‌که  باحجاب آرامش و امنیت بیشتری دارم و می‌دانم بدحجابی می‌تواند موجب ناامنی شود. حفظ حجاب باعث دوام خانواده‌هاست و اگر خانواده‌ها دوام و انسجام نداشته باشند؛ کودکان که  آینده‌سازان فردای جامعه هستند از سلامت جسم و روح برخوردار نخواهند بود.

وی در خصوص علاقه مندیش به حجاب افزود:از کودکی با دیدن افرادی که مقید به حجاب بودند لذت می‌بردم و به آن‌ها احترام بیشتری می‌گذاشتم. 

فعال امربه‌معروف و نهی از منکر در خصوص راهکارهای جلوگیری از رواج بی‌حجابی در کشور گفت: به نظر بنده باید آن‌ها را با روش‌های مختلف وادار به تفکر کرد.  اگر انسان کمی به گذشت زمان فکر کند، متوجه می‌شود هرروز از دنیا فاصله می‌گیرد و به آخرت و روز حساب نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود.

روزی خواهد آمد که هر کس به‌تنهایی باید پاسخگوی اعمال و رفتار خود باشد. پس چه خوب است به‌گونه‌ای در این دنیا زندگی کنیم که هرلحظه اماده رفتن باشیم. زیراکسی،  فردای ما را تضمین نکرده است و چه بسیار انسان‌هایی که حتی فکر رفتن از این دنیا در سرشان خطور نکرده بود، اما با حادثه‌ای ناگهانی به‌سادگی اسمشان در طومار خاموشان قرار گرفت. 

به‌عنوان راهکار دوم می‌شود با دوستی و وفق و مدارا با افراد ارتباط برقرار کرد و آن‌ها را متوجه اشتباهاتشان کرد.

وی تأکید کرد: تقلید کورکورانه باعث می‌شود آن‌ها که در پی راحتی و زیبایی هستند راه را به‌اشتباه بروند. چون راحتی و امنیت و زیبایی و وقار باحجاب به دست می‌آید و بدون حجاب، امنیت و شخصیتش مورد هجمه قرار می‌گیرد. 

اسلامی تصریح کرد: مسئولین با فراهم کردن زمینه اجرای امربه‌معروف و نهی از منکر و مردم بااحساس مسئولیت و جلوگیری از بی‌تفاوتی نسبت به رفتار یکدیگر می‌توانند در بهبود وضعیت حجاب مؤثر واقع شوند. 

وی در خصوص اجبار حجاب فقط برای بانوان گفت: حجاب مخصوص بانوان نیست بلکه مردان نیز باید در محیط بیرون از خانه، پوششی مناسب و به‌دوراز جذابیت‌های کاذب داشته باشند.

 این فعال عرصه امربه‌معروف افزود: حجاب همراه باحیا، به معنای پاکی و معصومیت است ولی حجاب اگر توأم باحیا نباشد، حفظ ظاهری بیش نیست. حجاب ظاهری باید باحجاب باطنی همراه باشد، که اگر چنین باشد؛ نوع برخورد، نوع نگاه و نوع راه رفتن و همه رفتارهای یک زن را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. حجاب برتر، اگرچه چادر مشکی است اما ازنظر من رنگ آن سفید سپید است. 

وی تصریح کرد: حجاب به‌هیچ‌وجه مانع حضور در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی نبوده بلکه موانع را برمی‌دارد. وقتی زنی محجبه و باحیا در جامعه حضور پیدا می‌کند، درحالی‌که همه جوانب حیا را رعایت می‌کند؛ دیگران نه‌تنها برای او مانعی به وجود کمی اورند بلکه به یمن حجاب او، موانع را برایش بر می دارند. حجاب راه گشاست و شاید این ره گشایی، از لبخند مهدی فاطمه باشد. 

افسر اسلامی در پاسخ به سوال که چرا به چادر حجاب برتر می گویند گفت: چادر، یک تاریخ و یک فرهنگ است. 

چادر، یاداور یک پاکی، معصومیت و شاید یک سئوال است، اگر پرده غفلت را از گوشهایمان کنار بزنیم، صدای مظلومیت مادرمان از پس یک چادر خاکی به گوش می رسد و ما یاداور آن مظلومیت هستیم. 

باشد تا روزی، عقده دل بگشائیم و انتقام جسارت به ساحت مقدس مادرمان را از دشمنان کافر بگیریم. 

ان شاءالله.

انتهای پیام/ر

 

آخرین عناوین آخرین عناوین