Skip to Content

شناسه : 34437773
کرمانیان اردکانی:


مدیر کل اردکانی تبار دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد، گفت: باید در جهان شهر یزد کالاهایی با برند جهانی تولید کنیم تا مردم به خرید و «حمایت از کالای ایرانی» با کیفیت ترغیب شوند.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «رقیه کرمانیان اردکانی» در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه صنایع‌دستی دائمی بانوان یزدی، گفت: همگی می‌دانیم بالغ‌بر یک دهه است که مقام معظم رهبری و مسئولان استانی و کشوری دغدغه معیشت مردم رادارند و تمام توجه خود را در عرصه اقتصاد مقاومتی و مسائل نظیر آن به‌کاربرده‌اند.

وی ادامه داد: لذا در این راستا، برگزاری و تشکیل چنین نمایشگاه‌هایی با توجه به محوریت اشتغال بانوان، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. بانوان در جامعه الگوی مصرف و نحوه تأمین مایحتاج خانواده را مشخص می‌کنند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد تصریح کرد: امسال به شعار حمایت از کالای داخلی مزین شده است، لذا همواره لازم است تا تولیدکنندگان داخلی تلاش خود را در ارائه کالای مرغوب و باکیفیت ایرانی به کار برند و در کنار آن مردم نیز خرید کالای ایرانی را در اولویت‌های اصلی خود قرار دهند. بانوان علاوه برداشتن نقش فرهنگ‌سازی، نقش رونق بخشی به بازار تولید را نیز بر عهده‌دارند.

کرمانیان اردکانی گفت: ما در اینجا شاهد نقش‌آفرینی زنان در این حوزه هستیم و امیدواریم که مسئولین همان‌طور که درگذشته حامی این عرصه بودند، در آینده نیز همواره حامی تولید و به‌طور ویژه بانوان تولیدکننده باشند چراکه یکی از لازمه‌های اصلی رونق بخشی به بازار تولید حمایت از بانوان در این زمینه است.

وی ادامه داد: بازارچه‌های دائمی یکی از برنامه‌های مؤثر در رونق اقتصاد کشور بوده و می‌تواند حمایت ویژه‌ای از تولیدکننده داشته باشد.

این مقام مسئول، اذعان کرد: باید در جهان شهر یزد کالاهایی با برند جهانی تولید کنیم و این مسیری است که علاوه بر بازارچه‌های دائمی فروش، نیازمند برگزاری دوره‌های آموزشی، مهارت‌آموزی و برند سازی در راستای توان تولید و فروش است، امیدواریم با همکاری مردم و مسئولان و دلسوزان این عرصه بتوانیم گام‌های مؤثری برداشته و تعالی اقتصاد جامعه را شاهد باشیم.

مدیر کل اردکانی تبار دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با فرهنگ‌سازی که بانوان در خانه‌های خود انجام می‌دهند و نیز حمایت گسترده و صمیمانه همشهریان دارالعباده یزد، کمکی شایان به بانوان یزدی در ادامه روند این رویداد سازنده صورت بگیرد.


آخرین عناوین آخرین عناوین