Skip to Content

شناسه : 35800779
رئیس بهزیستی اردکان:


رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان با اشاره به توانمندی‌های معلولان، اذعان کرد: باید با برابر سازی فرصت‌ها و اصلاح محیط، زمینه حضور معلولان در سطح جامعه را فراهم کرد.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «دکتر امیر ولی عضد زاده» در طی نشست هم‌اندیشی انجمن‌ها و تشکل‌های معلولان شهرستان اردکان ضمن گرامی داشت فرا رسیدن روز جهانی معلولان، گفت: شعار "توانمندسازی افراد دارای معلولیت و حصول اطمینان از فراگیر سازی و برابری" به مناسبت روز جهانی معلولان انتخاب‌شده است.

وی، اظهار داشت: یکی از اتفاقاتی که در حوزه معلولین صورت گرفته حضور انجمن‌های مردم‌نهاد است که زمینه استفاده از ظرفیت‌های مردمی را در جهت خدمت‌رسانی به معلولان افزایش داده است.

رئیس اداره بهزیستی اردکان ضمن تأکید بر لزوم تکریم معلولان و ضرورت حضور آن‌ها در جامعه، گفت: با توانمندسازی معلولان، برابر سازی فرصت‌ها و همچنین اصلاح محیط زندگی می‌توانیم زمینه حضور فعال آنان در جامعه را فراهم کنیم.

وی در ادامه با اشاره به‌رایگان بودن خدمات توان‌بخشی در روز جهانی معلولان، گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با مراکز و واحدهای توان‌بخشی دولتی تحت نظارت بهزیستی، خدمات توان‌بخشی فعال نظیر فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، شنوایی‌سنجی و بینایی‌سنجی در این هفته به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

عضد زاده، اظهار داشت: برپایی نمایشگاه دستاوردهای معلولان، تقدیر از معلولین کارمند موفق شهرستان، دیدار مسئولان با خانواده‌های معلولین و بازدید از مراکز نگهداری معلولین ازجمله برنامه‌های بهزیستی در این هفته است.

وی در پایان، گفت: بهزیستی اردکان بیش از دو هزار معلول و 300 خانوار نیازمند شهرستان را تحت پوشش دارد و از طریق 16 مهدکودک، 11 مرکز توان‌بخشی روزانه و شبانه‌روزی و ویزیت در منزل، 10 مؤسسه فعال در حوزه پیشگیری و سه مؤسسه خیریه همکار به مردم و مددجویان خدمات‌رسانی می‌کند.


آخرین عناوین آخرین عناوین