Skip to Content

شناسه : 35379667
امام جمعه اردکان تاکید کرد


امام‌ جمعه ی شهر اردکان با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن، گفت: باید با ایستادگی در برابر استکبار جهانی و آمریکا راه شهداء والامقام را ادامه دهیم.

به گزارش اردکان گویا به نقل از خبرگزاری فارس؛ «حجت‌ الاسلام‌ و المسلمین سید اسماعیل شاکر» در طی مراسم بزرگداشت شهدای شهرستان اردکان با اشاره به برگزاری و ترویج مراسم‌های مختلف و گسترده عزاداری در دهه اول ماه محرم الحرام، گفت: برپایی مجالس عزای اهل‌بیت یکی از اعمالی است که در آخرت دارای ثواب و اجر فراوانی است.

وی افزود: ائمه معصومین ما نیز این مجالس را دوست می‌دارند و مورد رضایت آن‌هاست چراکه با تشکیل این‌گونه جلساتی امر اهل‌بیت احیا وزنده نگه‌داشته می‌شود. هرکسی در مجالس اهل‌بیت شرکت می‌کند مورد نگاه و عنایت آن‌ها قرار می‌گیرد.

امام‌ جمعه اردکان، گفت: کتاب عاشورا دو فصل دارد. فصل اول آن شهادت حضرت امام حسین (علیه‌السلام) ویارانش است و فصل دوم این کتاب پیام‌رسانی شهداست که با حرکت کاروان اسرا آغاز می‌شود.

وی گفت: اگر فصل دوم کتاب عاشورا و کربلا نبود فصل اول هم این‌گونه ماندگار نمی‌شد وزنده نمی‌ماند. اگر بخواهیم که هر حماسه‌ای ماندگار شود باید پیام‌رسانی و تبلیغات داشته باشد. اگر اهل‌بیت در مسیر حرکت کاروان اسرا پیام‌رسانی و روشنگری نمی‌کردند و علت قیام عاشورا را تبیین نمی‌کردند این قیام ماندگار نمی‌شد.

شاکر افزود: ما در دوره معاصر هشت سال جهاد مقدس داشتیم. شهدای عزیزی که راه حضرت امام حسین (علیه‌السلام) را ادامه دادند و با ایستادگی و مقاومت خود دنیا را به‌زانو درآوردند. امروز ما وظیفه‌داریم که بازنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا نگذاریم این حماسه کهنه شود. همان‌گونه که مجالس حسینی باعث می‌شود که حادثه عاشورا و حماسه کربلا زنده بماند برگزاری یادواره‌های شهدا نیز باعث می‌شود که حماسه هشت سال دفاع مقدس ما زنده بماند.

امام‌جمعه اردکان گفت: رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس و در کنار شهدا حضور داشتند و صحنه‌های نبرد و ایثار و فداکاری‌ها را دیده‌اند وظیفه‌دارند که این حماسه‌ها را بیان کنند و نسل جدید و جوانان را با واقعیات آن دوران آشنا کنند. امروز باید ایثار و فداکاری شهدا بیان شود و این دینی بر گردن کسانی است که شهدا را دیدند.

وی، تصریح کرد: مسئولین هم وظیفه‌دارند یاد شهدا را زنده نگه بدارند و از مراسم‌ها و برنامه‌هایی که باعث زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا و ایثارگری‌های دفاع مقدس می‌شود حمایت کنند. مسئولی که می‌تواند و این کار را نمی‌کند قطعاً در برابر شهدا جوابی ندارد.

شاکر گفت: راه شهدا، استقامت در برابر دشمن است و ما باید این درس را از شهدا بیاموزیم. جنگ امروز، جنگ اقتصادی است و ما باید اهل صبر و تحمل باشیم و در میدان دشمن بازی نکنیم. البته مسئولین هم باید تلاش کنند و دست کسانی را که به اقتصاد کشور اضطراب وارد می‌کنند قطع کنند. مردم هم باید پای این نظام و انقلاب که برای آن این‌همه خون ریخته شده است بایستیم.

وی در پایان اظهار داشت: راه شهدا را ادامه دادن یعنی اینکه در برابر آمریکا و استکبار بایستیم و عزت خود را حفظ کنیم. ما باید فریاد حضرت امام حسین (علیه‌السلام) را سر بدهیم که فرمودند؛ مرگ باعزت برای ما بهتر از زندگی با ذلت است. کسی که از دشمن انتظار خیر دارد اگر کوتاه آمد و ضرر کرد خودش مقصر است.


آخرین عناوین آخرین عناوین