Skip to Content

شناسه : 29909821
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد خبر داد


معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد گفت: مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد در سال گذشته ۴۲۶ تخته فرش دستباف به متراژ ۶۹۱ مترمربع بافتند، اردکانی ها با بافت ۱۰۶ تخته فرش به متراژ ۷۷۱ پیشتاز هستند.

به گزارش اردکان گويا، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد در مصاحبه با یزدامروز؛ طرح قالیبافی را از جمله مشاغل مناسب برای زنان سرپرست خانوار کمیته امداد دانست و اظهار کرد: این نهاد با شناسایی طرح‌های روز و مورد نظر بازار، تامین مواد اولیه مرغوب و مناسب، نظارت بر اجرای طرح همچنین فروش تولیدات فرش با قیمت‌های مناسب، تلاش کرده بیشترین سود را نصیب مددجویان بافنده تحت حمایت خود کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تصریح کرد: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی افراد مستعد اشتغال تحت حمایت با اهداء تسهیلات لازم درطرح های خودکفایی (خوداشتغالی)، مشاغل خانگی(توان افزایی) و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمند سازی آنان ایفا می کند.

قمی؛ ارزش فرش‌های بافته شده را بیش از ۱۲ میلیارد و ۸۲۶ میلیون ریال عنوان کرد و گفت:  بیش از ۱۰ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال آن سود حاصله از فروش فرش‌ها بوده که تمامی آن به مددجویان بافنده پرداخت شده است.

زین‌العابدین قمی با بیان اینکه مددجویان شهرستان اردکان بیشترین میزان فرش بافته شده را در سال ۹۵ به خود اختصاص داده اند، گفت: کمیته امداد با برگزاری دوره‌های به‌ آموزی قالی‌بافی ضمن افزایش ارزش محصولات تولیدی گامی موثر در ارتقای کیفیت تولیدات برداشته و با ارائه این آموزش‌ها پیش از اجرای طرح به مددجویان، تضمین می‌کند تا از زیان احتمالی آنان در این زمینه جلوگیری شود.

وی تعداد مددجویان تحت حمایت قالیباف را 610 نفر اعلام کرد و ابراز داشت: میزان فرش بافته شده توسط مددجویان تحت حمایت به تفکیک شهرستان‌ها شامل شهرستان اردکان ۱۰۶ تخته به متراژ ۷۷۱ مترمربع، مهریز ۹۸ تخته به متراژ ۶۴۱ مترمربع، یزد ۴۵ تخته به متراژ ۳۱۳ مترمربع، خاتم ۷۹ تخته به متراژ ۴۰۵ متر مربع، تفت ۳۸ تخته به متراژ ۲۵۱ متر مربع، اشکذر ۴۳ تخته به متراژ ۲۶۴ مترمربع و میبد سه تخته به متراژ ۲۵ مترمربع و در مجموع قالیبافان استان یزد ۴۲۶ تخته فرش دستباف به متراژ ۶۹۱ مترمربع بافتند  که طی سال گذشته تولید و به بازار فروش عرضه شده است.

انتهای پیام/


آخرین عناوین آخرین عناوین