Skip to Content

شناسه : 35800094
به همت انجمن دوستداران محیط زیست صورت گرفت


جمعی از دانش آموزان فعال و علاقه مند در حوزه حفاظت از محیط‌ زیست شهرستان اردکان از منطقه شکار ممنوع مرور شهرستان میبد بازدید و دیدن به عمل آوردند.

به گزارش اردکان گویا؛ «محمد سپهری»، دبیر انجمن دوستداران محیط‌زیست شهرستان اردکان در طی گفت و گویی با نارین خبر در این رابطه، گفت: هدف از این بازدید دوساعته، آشنایی بیش‌ازپیش دانش آموزان که در حقیقت آینده‌سازان فردا هستند با فضای ارزشمند اکولوژیکی منطقه مرور بود.

وی بابیان اینکه وجود پستانداران شاخص نظیر قوچ، میش، کل و بز؛ این منطقه را برجسته‌تر کرده است، اظهار داشت: از ویژگی‌های بارز منطقه شکارممنوع مرور میبد، پستاندارانی نظیر کارا کال، گرگ، سمور سنگی، رودک عسل خوار هست و همچنین پرندگانی نظیر کبک، تیهو، باقرقره و انواع پرندگان شکاری نظیر گونه‌های مختلف عقاب‌ها، دلیجه و شاهین زیبایی خاصی به این منطقه داده است.

کارشناس حوزه محیط‌زیست در پایان با اشاره به این‌که لاک‌پشت مهمیزدار، برجسته‌ترین خزنده منطقه شکارممنوع مرور میبد هست، تصریح کرد: متأسفانه در طی سال‌های اخیر توسعه معادن، ارزش‌های اکولوژیک موجود در منطقه مرور را تهدید می‌کند و باید نسبت به این موضوع چاره‌ای اندیشیده شود.

لازم به ذکر است که منطقه مرور با وسعت ۸۱۳۷۰ هکتار در محدوده غرب شهرستان میبد در سال ۱۳۸۰ به پیشنهاد اداره کل حفاظت از محیط‌زیست استان یزد و موافقت سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشورمان به‌عنوان منطقه شکارممنوع شناخته‌شده است.


آخرین عناوین آخرین عناوین