Skip to Content

شناسه : 35443180
مدیرکل راه آهن استان خبر داد


مدیر کل راه آهن یزد از بارگیری و تخلیه 11 میلیون و 154 هزار تن مواد معدنی، کنستانتره و سایر محموله ها در 6 ماه اول سال در این استان خبر داد و گفت: این عدد نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.6 درصد افزایش یافته است.

به گزارش اردکان گویا؛ «سید مصطفی داوودی» در طی گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا، افزود: در این مدت هشت میلیون و 789 هزار تن کنستانتره و دیگر محموله ها بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه پارسال 10.5 درصد رشد دارد.

وی، افزود: بارگیری از مبادی سنگ آهن مرکزی ایران، گندله سازی و مجتمع معدنی و صنعتی چادرملوی شهرستان اردکان با استفاده از 114 هزار و 107 واگن به کارخانه های فولاد اصفهان و فولاد خوزستان و نیز قسمتی برای صادرات به بندرعباس حمل شد.

به گفته داودی، با گذشت نیمی از سال 97، 2 میلیون و 365 هزار تن محموله از قبیل سنگ آهن، کنستانتره، گندم، رول فلزی و دیگر اقلام در راه آهن یزد تخلیه شد، امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته، ماه های آینده روند رو به رشدی را داشته باشیم.

مدیرکل راه آهن منطقه یزد، تاکید کرد: در این مدت سه میلیارد و 729 میلیون تن کیلومتر بار خالص حمل شد و از لحاظ تن کیلومتر مبدا - مقصد نیز با حمل چهار میلیارد و 658 میلیون بار، به ترتیب 30.1 و چهار درصد رشد شاهد هستیم.

گفتنی است که یزد در شاهراه شبکه ریلی کشور قرار دارد و راه‌آهن استان راهبردی‌ترین نقطه کشور است به‌گونه‌ای که روزانه 130 رام قطار مسافری و باری از این منطقه عبور می‌کند. 


آخرین عناوین آخرین عناوین