Skip to Content

شناسه : 32937116
فرمانده سابق سپاه الغدیر استان یزد:


فرمانده سابق سپاه الغدیر استان یزد گفت: در گفتگوی اخیر روحانی، سوال‌های مطرح شده و جواب‌هایی که ارائه شد در شان رئیس‌جمهور و همچنین ملت فهیم ایران نبود.

به گزارش اردکان گويا، فرمانده سابق سپاه الغدیر استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدندا در خصوص گفت وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور گفت: در گفتگوی اخیر روحانی، سوال‌های مطرح شده و جواب‌هایی که ارائه شد در شان رئیس‌جمهور و همچنین ملت فهیم ایران نبود.

سردار اکبر فتوحی با بیان اینکه جایگاه رئیس‌جمهور بالاتر از این پاسخ‌ها بود اظهار کرد: سوالات طرح شده در مصاحبه مایه غصه و تاسف بود به علاوه اینکه رسانه‌ها و تحلیل‌گران خارجی نیز این مصاحبه‌ها را دنبال می‌کنند.

وی افزود: در این مصاحبه باید در خصوص برجام سوال می‌شد، یعنی حال که غیرقابل اعتماد بودن آمریکا برای همه ارگان‌ها، نهادها و مردم ثابت شده است، چرا جواب قاطعی به آمریکا داده نمی‌شود.

سردار فتوحی اذعان کرد: پایه‌های نظام ما بر اصل «نه شرقی و نه غربی فقط جمهوری‌اسلامی» بنا شده است، مردم این را انتخاب کرده و قاطعانه پای آن ایستاده‌اند؛ و اکنون که فهمیدند آمریکا غیرقابل اعتماد است، باید وزارت خارجه جواب صریح و قاطع به اقدامات آمریکایی‌ها بدهد.

وی ادامه داد: رئیس جمهور پاسخگو باشد اکنون که در اغتشاشات اخیر علنی رد پای اروپایی‌ها اعم از فرانسه، انگلیس و آلمان دیده می‌شود چه لزومی در برگزاری نشست با اروپایی‌ها به بهانه متقاعد کردن ترامپ است؟!

سردار فتوحی سوال بعدی که باید از رئیس‌جمهور سوال می‌شد و وی پاسخ صریح و شفافی می‌داد را اینگونه عنوان کرد: چه اقداماتی برای رفع بیکاری، گرانی، معیشت مردم و در کل بهبود اوضاع اقتصادی کشور صورت گرفته است؟

فرمانده سابق سپاه الغدیر گفت: دولت باید به وزارت خارجه و نهادها و دیگر وزرای مربوطه دستور دهد تا سفارت‌خانه‌ها در کشورهای سوریه، عراق، کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای خزر و دیگر کشورهای همسایه زمینه‌های ارتباط تنگاتنگ اقتصادی و صادرات به این کشورها را فراهم کنند، این مورد باید از رئیس‌جمهور سوال می‌شد و وی اقدامات صورت گرفته را بیان می‌کرد.

وی افزود: باید نیازهای این کشورها شناخته شود و محصولات اعم از مواد غذایی، میوه و دیگر نیازها برای بازسازی کشورهای جنگ زده مثل عراق و سوریه صادرات شود.

سردار فتوحی اذعان کرد: باید کالا و محصولات با کیفیت به این کشورها صادر شود و حتما قبل از ارسال به لحاظ استاندارد آزمایش شوند.

وی افزود: همچنین دولت باید مشکلات گمرکی را حل کند تا برای مثل یک محموله تا چهار روز در مرزها معطل نماند، آیا این کارها توسط دولت انجام شده است.

سردار فتوحی عنوان کرد: نگاه به آمریکا و انگلیس مشکلات ما را حل نمی‌کند اگر چه دیدیم اینها جز تضعیف و تهدید ایران کار نمی‌کنند و نتیجه دوستی با آنها تحقیر است.

فرمانده سابق سپاه الغدیر گفت: تدابیر و اوامر نایب امام زمان(عج) تا چه اندازه در خصوص مسائل اقتصادی و فرهنگی عمل شده و دولت چه تدبیری اتخاذ کرده است، نظر قاطع رئیس جمهور در خصوص عملی کردن شعارهای سال که در ده سال گذشته اقتصادی بوده است چه انجام داده؟

سردار فتوحی اظهار کرد: برای تحقق حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) زمینه‌هایی نیاز است، پدارن ما انقلاب کردند و اکنون زمان تشکیل دولت اسلامی در همه زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و غیره است، رئیس جمهور در چهار سال گذشته و در دوره دوم ریاست جمهوری اش چه اقدامی برای تشکیل دولت اسلامی انجام داده است؟ سوال مردم این است.

وی تصریح کرد: چنین سوالاتی باید از رئیس جمهور پرسیده می‌شد تا دغدغه همه مردم و نخبگان رفه شود.

انتهای پیام/


آخرین عناوین آخرین عناوین