Skip to Content

شناسه : 31816961
سرپرست فنی مسابقات لیگ دسته یک ،دور برگشت:


محمد علی بهجتی،سرپرست فنی مسابقات لیگ دسته یک ،دور برگشت:تا رده ی سنی جوانان در سطح کشورصاحب مقام هستیم اما آینده ی بدمینتون ما به پشتوانه وحمایت مسئولین شهر بستگی دارد.

به گزارش اردکان گویا؛محمد علی بهجتی در خصوص برگزاری مسابقات بدمینتون گفت:مسابقات دست یک کشور در دو گروه الف و ب برگزار شد، در هر گروه ۵ تیم حضور داشتند که تیم اردکان در گروه ب توانست در مجموع دور رفت و برگشت با کسب 16 امتیاز در جایگاه نخست به چهار تیم مرحله نهایی صعود کند که در مرحله ی نهایی  دو تیم اول و دوم به لیگ برتر کشور راه پیدا می کنند.در تیم، آقای رضا هاتفی به عنوان سرمربی، محمدرضا آقاشاهی مربی،علی کمالی سرپرست ،مصطفی طارم لو تدارکات و پشتیبانی،هادی آقاشاهی،مصطفی قربانی،عباسعلی بهجتی،مهدی آقاشاهی،آرمین زکی زاده،محمد یوسفی  با عنوان ورزشکار حضور داشتند.

دبیر هیئت بدمینتون در ادامه افزود: سابقه ورزش بدمینتون به 32 سال قبل برمی گردد و در 3 سطح ؛ورزشکار،مربی و داور تعریف شده است.ما در سطح داور در قسمت برادران ۲۰داور فعال و در قسمت خواهران 3 داور فعال،در سطح مربی در قسمت برادران 3 مربی فعال و در قسمت خواهران نبز 3 مربی فعال و مجموعا 200 ورزشکار داریم که به تازگی خانم مهناز بهجتی توانسته به عنوان داور برای رنکینک آسیا از اردکان معرفی شود اما به دلیل پرداخت هزینه های کم و یا حتی عدم پرداخت به مربیان شاهد فعالیت کم این بزرگواران هستیم وحتی در حوزه  ی ورزشکار،افرادی با وجود داشتن مقامات کشوری ولی به دلیل نبود حمایت کننده مالی شاهد حضور کم رنگ شان و حتی به عنوان تماشاچی رشته هایی که بازیکنانش از حمایت مالی خوبی برخوردارند هستیم.

وی  در ادامه افزود: تا رده ی سنی جوانان در سطح کشورصاحب مقام هستیم اما آینده ی بدمینتون ما به پشتوانه وحمایت مسئولین شهر بستگی دارد.

مدرس فدراسیون بدمینتون با بیان اینکه  18 سال قبل باشگاه، درلیگ دست  یک کشوری تیم داشت اما به دلیل عدم حمایت وپشتوانه مالی منحل شد افزود:امسال،سال دومی است که تیم باشگاهی داریم که ان شاء الله با حضور علی اسدیان  که از شهریورماه  به عنوان رییس جدید هیئت بدمینتون انتخاب شده شاهد تداوم حضور تیم و نتایج بهتری باشیم.

دبیر هیئت بدمینتون تأکید کرد:درسطح کشور پتانسیل ما صد درصد تضمین شده است،ازنظر فنی هم مشکلی نداریم به گونه ای که با همت مسئولین محترم سالن اختصاصی و برخی از تجهیزات نیز تهیه شده اما نیازبه تأمین نور کافی برای سالن و سیستم صوت و تجهیزات کامل تری برای میزبانی مسابقات کشوری در سطح بالاتر و کسب رنکینک آزاد کشورهستیم .

بهجتی گفت:دیدگاه مثبتی که نسبت به ورزشکاران بومی در مقایسه با ورزشکار غیر بومی  وجود دارد بسیار کم است ما باید به مربیان،داوران،ورزشکاران بومیان افتخار کنیم ؛چرا که آنها دراینجا زندگی میکنند ومی توانند الگوی خوبی برای جوانان وخانواده ها باشند.

رییس کمیته داوران در ادامه افزود:اهمیت به ورزش در نگاه کلان وجود دارد اما اعتدال نه .شرایطی که وجود دارد این است که برای مربی غیر بومی کت و شلوار میخرند اما برای مربی بومی !! به یک ورزشکار غیر بومی روزی دو میلیون پرداخت می کنند اما برای مربی بومی سالی دو میلیون هم پرداخت نمی شود.

وی تأکید کرد:با رفع چنین تبعیض هایی فعالیت های ماهم بیشتر می شود باید بیش از این برای ورزش افراد بومی اهمیت و ارزش قائل شد البته ما کوتاهی را تنها از جانب مسئولین نمی بینیم مطالبه گری و کم کاری داوران و مربیان و ورزشکاران هم در این زمینه ها وجود دارد و موجب آن میشود افرادی که ورزشی نیستند در جایگاه افرادی که باید ورزشی باشند قرار گیرند.واقعیت این است مربی و ورزشکار حرفه ای باید در حد حرفه ای بودنشان حقوق دریافت کنند.اگر ورزشکار حرفه ای آسیب ببیند باید تاآخر عمر،بااین آسیب زندگی کند،گاها دیده می شود برای یک یا چند رشته هرینه هایی داده میشود اما این هزینه ها باید برای تمام رشته ها لحاظ نمی شود.

بهجتی افزود:یک باشگاه تعریف شده ی یک رشته نیست،بلکه حداقل باید ۴رشته را شامل شود.مسئولین باید باشگاهی راکه اختصاص به یک ورزش داده شده را شناسایی کند ورسیدگی لازم راانجام دهد.

در پایان افزود:برخی از ورزشکاران که درسطح کشوری مطرح می شوند هزینه های سنگینی برای تمرینات خود می پردازند و زمانی که مقام کشوری نیز کسب می کنند ،دریافتی پایینی به آنها داده می شود. شهروندان همانطور که معایب شهررا براثر صنعتی شدن تحمل می کنند؛از محاسن آن هم باید استفاده ببرند.

انتهای پیام/


آخرین عناوین آخرین عناوین