Skip to Content

شناسه : 35604966
رهبر معظم انقلاب اسلامی:


حضرت آیت الله امام خامنه‌ای در جمع هیات های عزاداری دانشجویی؛ دل‌ های پاک، احساسات صادقانه و ایمان زلال جوانان مومن را زمینه‌ساز جلب تفضلات الهی دانستند.

به گزارش اردکان گویا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛ در اربعین حسینی (علیه‌ السلام)، حسینیه حضرت امام خمینی (ره) میزبان هیئت‌های دانشجویی از سراسر کشور بود و دانشجویان دلداده حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و اصحاب باوفای ایشان در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی به عزاداری پرداختند.

حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای پس از عزاداری دانشجویان در طی سخنان کوتاهی؛ دل‌های پاک، احساسات صادقانه و ایمان زلال جوانان مومن را زمینه‌ساز جلب تفضلات الهی خواندند و برای دستیابی ملت ایران به همه اهداف بزرگ و آرمان‌های بلند اسلام و انقلاب اسلامی دعا کردند.

همچنین در این مراسم، حجت‌ الاسلام و المسلمین سعدی در سخنانی اربعین را روز بازخوانی سنت الهی مبنی بر تحقق پیروزی جریان حق و شکست دشمن دانست و گفت: پایه‌های تمدن حسینی علیه‌السلام بر اساس ارتباط با خدا و تسلیم در برابر حق، زیارت اربعین و ایستادگی در برابر استکبار شکل گرفته است.

آقای سعدی، تمدن سازی با محور اربعین را وظیفه دانشگاه و نخبگان حوزوی و دانشگاهی خواند و افزود: رسیدن به تمدن نوین اسلامی مبتنی بر اربعین و فرهنگ حسینی (علیه‌السلام) باید مسئله امروز دانشگاه باشد.

در این مراسم، آقای میثم مطیعی نیز به ذکر مصیبت و نوحه‌خوانی پرداخت.

لازم به ذکر است که در پایان مراسم عزاداری، دانشجویان نماز ظهر و عصر را به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه کردند.


آخرین عناوین آخرین عناوین